Učenici “Dragojle” u školskim klupama drugog polugodišta sljedeće godine: Nakon obnove svi u jednoj smjeni
Ulaganje je ovo za sljedećih sto godina, poručio je karlovački gradonačelnik Damir Mandić
Obnova i rekonstrukcija OŠ Dragojla Jarnević u punom jeku zahvaljujući čemu bi učenici i profesori nastavu mogli u obnovljenoj zgradi škole imati već u drugom polugodištu sljedeće godine.
Prema riječima gradske pročelnice Ane Hranilović Trubić, škola će nakon obnove biti energetski učinkovita, prilagođena osobama smanjene pokretljivosti i spremna za nastavu u jednoj smjeni.
– Trenutno su radovi na ojačanju temelja i ojačanju zidova. Iznimno su zahtjevni radovi na ojačanju temelja jer je prije njih trebalo izvesti velike iskope na nekoliko metara dubine. Obavljaju i pripremne radnje za armirano-betonsku konstrukciju na tavanskom prostoru, ispod krovišta. Kada sve bude završeno, tavanski prostor će biti iskorišten za nastavu, što do sada nije bilo, zgrada će imati toplinsku ovojnicu s unutarnje strane, novu stolariju, sustav grijanja pomoću dizalica topline i bit će klimatizirana, navela je Trubić.
Karlovački gradonačelnik Damir Mandić podsjetio je na razdoblje prije dvije godine kada je predstojeća obnova naišla na brojne prepreke i izazove, dok je danas, zadovoljan dinamikom radova gradonačelnik ponosno istaknuo:
– Ovo je ulaganje za sljedećih 100 godina, u to sam siguran. Najvažnije nakon kompletne obnove škole bit će što će prijeći na jednosmjensku nastavu. To je standard kojem težimo, na tragu naših nastojanja proteklih godina da osiguramo rad u jednoj smjeni svim našim školama. „Dragojla“ će, ne samo s te strane, dobiti vjetar u jedra i za nastavnike i za učenike. Bit će to još jedna obnovljena prepoznatljiva karlovačka zgrada, zaključio je Mandić.
Projekt financira EU – NextGenerationEU, a radovi su vrijedni više od 8,7 milijuna eura.
(FOTO: Grad Karlovac)
L. Grčić