15C° Ogulin

13C° Ozalj

Unatoč još jednom porazu od Kaštelanki, karlovačke odbojkašice ponovo ostavile jako dobar dojam

Domaća ekipa pobijedila je rezultatom 3:1 u setovima, no trener Goran Zec ponovo je bio vrlo zadovoljan izdanjem svojih igračica.

Unatoč još jednom porazu od Marine Kaštele, karlovačka se ženska odbojkaška ekspedicija vraća s morskih mini priprema u Kaštelima s vrlo dobrim dojmovima. Jer i večeras su karlovačke odbojkašice odigrale vrlo dobru utakmicu i dobro parirale vrlo jakim suparnicama.

Semafor je na koncu pokazao 3:1 u setovima za Kaštelanke, ali trener Goran Zec bio je vrlo zadovoljan predstavom svojih igračica, koje su bile visoko motivirane i borbene te ponovo napravile pomak u odnosu na prethodnu utakmicu. Podsjetimo, u subotu su od istih suparnica poražene 4:0 u setovima, a večeras su prošlosezonskim finalisticama Superlige, koje su se, kako smo spomenuli i u izvještaju s prve utakmice, u međuvremenu dodatno pojačale, uspjele uzeti jedan set.

Odlično su Karlovčanke otvorile susret i povele 8:5, ali domaće su uspjele preokrenuti na 12:10. Kod 17:12 činilo se da će Kaštelanke relativno brzo prelomiti set u svoju korist, no uslijedilo je razdoblje jako dobre igre karlovačkih odbojkašica i smanjenje rezultata na 18:17. Nažalost, tada su ušle u seriju grešaka, što jaka ekipa poput Marine Kaštele ne prašta. Domaće su serijom 6:0 došle do set lopte i potom iskoristile drugu za 25:18. Do rezultata 12:12 u drugom setu igralo se poen za poenom, a potom su Karlovčanke odigrale još jedno odlično razdoblje, napravile 9:4 i povele 21:16. Domaće uspijevaju s pet uzastopnih poena poravnati, ali naše odbojkašice koncentrirano odigravaju završnicu seta, dolaze do set lopte i odmah prvu iskorištavaju za 25:22 i izjednačenje.

Dobitak seta ‘ispraznio’ je karlovačke odbojkašice, koje su u trećoj dionici utakmice malo pale u igri, a takvu priliku Kaštelanke nisu propustile. Povele su 5:1, dignule prednost na 10:4, potom i na 19:9, te ga relativno brzo okončale rezultatom 25:14. Posljednji četvrti igrao se do 15 osvojenih poena i bio je izjednačen do rezultata 6:6. Sa četiri uzastopna poena domaće su se odvojile na 10:6, ali odmah su uzvratile Karlovčanke serijom 3:0 i smanjenjem na 10:9. Nova tri poena odvela su Kaštelanke na prag pobjede (13:9), ali naše se odbojkašice nisu predale. Uspijevaju smanjiti na 14:13, no domaće ipak dolaze do konačnih 15:13 i 3:1 u setovima.

Sutra slijedi povratak u Karlovac, a u subotu pripremna utakmica u Rijeci s istoimenom domaćom ekipom.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu