15C° Duga Resa

14C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Unatoč uvjerljivoj pobjedi u ‘generalki’ nad Moslavinom, trenerica Rašić nije bila u potpunosti zadovoljna izvedbom svoje momčadi

Super raspoloženi i nezadrživi Ivan Bačić ‘torpedirao’ je Kutinjane sa čak 15 pogodaka.

KARLOVAC – U ‘generalki’ uoči nastavka sezone u Prvoj hrvatskoj ligi Jug, rukometaši Karlovca večeras su na parketu Sportske dvorane uvjerljivo nadigrali momčad Moslavine iz Kutine rezultatom 38:27.

Iako su rezultatski uvjerljivo porazili drugoplasirani sastav sjeverne prvoligaške skupine, trenerica Tatjana Rašić nije u potpunosti bila zadovoljna predstavom svojih igrača. Ponajprije prvim poluvremenom, u kojem su dobro odigrali samo prvih desetak minuta. Ostatak prvog dijela nisu bili dobri u obrambenoj fazi igre, što je rezultiralo samo pogotkom prednosti na odmoru. Filip Begić bio je prilično indisponiran, griješio je, imao je slabu realizaciju pa je veliku većinu susreta prosjedio na klupi, no zato treba istaknuti nezadrživog Ivana Bačića, koji je izrešetao mrežu Kutinjana i bio aposlutno prvo ime večerašnje utakmice. U nastavku dvoboja domaći su odigrali bolje u obrani, i igrači s klupe, koji su dobili priliku zadnjih petnaest minuta, prikazali su borbenost i motivaciju, što je na koncu rezultiralo uvjerljivom pobjedom.

Karlovac je odlično otvorio utakmicu i poveo 5:0, a gosti su do prvog pogotka došli u 7. minuti. Međutim, od 12. minute i rezultata 8:3 gosti su lagano počeli topiti karlovačku prednost, lakše su dolazili do golova i u 19. minuti smanjili na 10:9. S tri pogotka Bačića u nizu domaći su se ponovo malo odvojili (13:10), ali u 27. minuti Moslavina izjednačuje na 14:14. U završnici prvog dijela Domagoj Smojver zabija dva pogotka za 17:15, a Kutinjani smanjuju na 17:16 i s tim rezultatom odlazi se na odmor.

U 36. minuti nastavka gosti dolaze do prvog i jedinog vodstva na utakmici (19:18), na koje Karlovac odgovara serijom 4:0 i preokreće na 22:19. Do 42. minute i rezultata 24:22 Kutinjani su držali kakav-takav priključak, no u samo tri minute domaći s tri pogotka dižu prednost na +5 (27:22). Trenerica Rašić na parket ubacuje potpuno novu postavu igrača s klupe, kojima su Capan i Domagoj Smojver pomagali samo u napadačkoj fazi igre. Mladi Magdić s tri uzastopna gola diže prednost domaćih na 30:23, gosti potpuno popuštaju pa Karlovac na koncu dolazi do visoke pobjede.

Ivan Bačić s 15 pogodaka bio je najbolji igrač utakmice, Dominik Smojver je dao 5, Domagoj Smojver i Magdić po 4, Baršić 3, Capan i Bosiljevac po 2, a Horvat, Begić i Makarun po 1 gol. Glumac je upisao 7, Radočaj 4, a Domjančić 1 obranu.

Karlovački rukometaši bi sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi Jug trebali nastaviti 6. veljače u Splitu odigravanjem odgođene utakmice 11. kola protiv domaće momčadi Balić & Metličić, potom 13. veljače gostuju u Metkoviću u odgođenom dvoboju 6. kola, a proljetni dio prvenstva otvaraju u Senju kod istoimenog domaćina.