4C° Duga Resa

7C° Ogulin

4C° Ozalj

Uvjerljiv poraz Karlovca 1919 u Velikoj Gorici od trećeligaša Kurilovca

Domaćin je pokazao zašto je drugoplasirana momčad Treće hrvatske lige Središte i zasluženo upisao pobjedu.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Velikoj Gorici, u prijateljskoj utakmici, uvjerljivo poraženi od domaćeg trećeligaša Kurilovca rezultatom 4:0.

Bila je to posljednja provjera Štefančićevih nogometaša uoči nastavka sezone jer sljedećeg vikenda ih očekuje dvoboj četvrtfinala županijskog Kupa protiv Ogulina, a za dva tjedna i otvaranje proljetnog dijela prvenstva u Zagrebu protiv Trešnjevke. Sedam igrača nedostajalo je danas karlovačkom treneru pa je u utakmicu startao s Jurićem-Barom, Vinskim, Jakovićem, Vratarićem, Prpićem, Popovačkim, oporavljenim Danielom Marinićem, Johom, Mamićem, Turkaljom i Kurečkim. Domaćin je prezimio na 2. mjestu Treće hrvatske lige Središte i danas je pokazao da je razina više od ‘plavo-bijelih’. Bio je fizički nadmoćniji, tehnički i taktički kvalitetniji i zasluženo je uvjerljivo slavio.

Kurilovec je poveo već u 5. minuti. Vratarić je bio u duelu s domaćim igračem, a glavni sudac pokazao je na bijelu točku, možda i prestrogo. Matoš je bio siguran realizator za 1:0. U 13. minuti zaprijetili su Karlovčani polukontrom preko Mamića. Domaći vratar izašao je i stigao na loptu prije njega, no odbio ju je ponovo njemu u noge, a ovaj je potom pokušao lobom, ali je prebacio vrata. Četiri minute kasnije domaći prolaze po lijevoj strani, ali Jurić-Bare padom u noge spašava. U 21. minuti Mamić se probio po lijevoj strani i dobro ubacio na drugu vratnicu, Daniel Marinić glavom spušta za Turkalja, ali domaća obrana čisti na vrijeme. Kurilovec je povisio vodstvo u 34. minuti. Ispala je karlovačka sredina terena, a u nastavku akcije Matoš je s ruba kaznenog prostora pogodio lijevu stranu mreže Jurića-Bare. Pet minuta kasnije već je 3:0. Odlično su domaći odigrali po lijevoj strani, uslijedila je povratna lopta za Spudića, koji pogađa karlovačku mrežu.

Ostavio je Štefančić u poluvremenu u svlačionici Johu, a ubacio Šprajcera, a u 57. minuti izvadio je i Daniela Marinića, a uveo Mancea. Dvije minute kasnije domaći su zatresli vratnicu, a u 64. minuti zabili su i četvrti pogodak. Pogriješila je karlovačka obrana, prvi udarac Jurić-Bare je obranio, ali lopta se odbila do Matoša, koji pogađa za 4:0. Dvije minute kasnije Jurić-Bare spasio je novi pogodak nakon što je igrač Kurilovca izbio sam pred njega, a u 68. minuti izašli su Vratarić i Popovački, a ušli Josip Marinić i Šako. Dvije minute kasnije u igru ulazi i Cindrić umjesto Kurečkog, a do kraja smo ubilježili još po jedan pokušaj na obje strane. U 76. minuti Jurić-Bare obranio je domaći pokušaj s ruba kaznenog prostora, a u 85. minuti domaći vratar kroti pokušaj Mamića sa 16-17 metara.