21C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Uvjerljiv poraz ‘školarki’ na gostovanju kod drugoplasirane Trešnjevke

Karlovčanke su susret izgubile već u prvom poluvremenu, u kojem su uspjele postići samo četiri pogotka.

Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Zagrebu, u utakmici 15. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo poražene od domaće ekipe Trešnjevke rezultatom 35:18.

Drugoplasirane Zagrepčanke bile su velike favoritkinje uoči susreta, a Karlovčanke su doputovale bitno oslabljene. Treneru Draženu Keči nedostajale su ozlijeđene Kristina Vuković i Petra Bačić, a posebno se osjetio nedostatak kapetanice Vuković, koja je glavna organizatorica igre i bez koje karlovačka ekipa baš i nema ideju u igri. Ne može se Karlovčankama poreći borbenost i zalaganje, ali nedostajalo je hrabrosti i preuzimanja odgovornosti u napadačkoj fazi, pogotovo u prvom poluvremenu.

Taj nedostatak hrabrosti u napadu rezultirao je time da su karlovačke rukometašice prvi pogodak postigle tek u 13. minuti igre preko Kučinić, a domaće su tada već vodile 7:0! Što je poluvrijeme domicalo, prednost Zagrepčanki je rasla i do odmora narasla na velikih 17:4. U nastavku su Karlovčanke odigrale nešto bolje, ali i zbog toga što su domaće imale sigurno vodstvo, izrotirale postavu i smanjile tempo igre.

Ivana Kučinić sa 4 pogotka bila je najefikasnija u karlovačkoj ekipi, Stepić, Čović i Novković su dale po 3, Španić i Korač po 2, a Krizmanić 1 gol. Vratarka Keča upisala je 10 obrana.

U četiri proljetna kola ‘školarke’ su upisale četiri poraza, ali treba naglasiti i da su imale vrlo težak raspored. Ostat će na 8. mjestu ljestvice s 11 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju posljednjeplasiranu ekipu Rovinja i u tom susretu trebale bi osvojiti prve proljetne bodove.

Unatoč uvjerljivom porazu, trener Keča zadovoljan izdanjem ‘školarki’ protiv jake Trešnjevke