16C° Duga Resa

15C° Ogulin

16C° Ozalj

15C° Slunj

Velika pobjeda Karlovčanki u Zagrebu: ispustile 2:0 u setovima protiv Don Bosca, ali ipak slavile u petom

U trećem setu karlovačke su odbojkašice imale 23:22 i bile samo dva poena udaljene od maksimalne pobjede.

U utakmici odgođenog 8. kola Prve hrvatske lige, koja je u potpunosti opravdala epitet derbija, odbojkašice Karlovca u Zagrebu su pobijedile domaći Don Bosco rezultatom 3:2 u setovima i osvojile izuzetno vrijedna dva boda.

Ostat će među navijačima možda djelomični žal što Karlovčanke ovu utakmicu nisu riješile u tri seta i odnijele sva tri boda. Jer u trećem setu, kod vodstva 2:0, imale su 23:22 i bile su samo dva poena udaljene od maksimalne pobjede. Međutim, nikako ne treba tražiti dlaku u jajetu ovoj velikoj pobjedi jer Zagrepčanke su ozbiljna i kvalitetna ekipa, koju nije lako nadigrati na njihovom terenu – ovdje je bodove ostavio trenutno petoplasirani Veli Vrh, koji je, uz Karlovčanke, najozbiljniji kandidat za plasman u viši rang. A svakako treba uzeti u obzir i da karlovačke odbojkašice ovaj tjedan, zbog bolesti i viroza, nisu bile u prilici maksimalno trenirati te da im je danas na terenu nedostajala bolesna kapetanica Tara Dujmović. Unatoč svemu tome, borile su se žestoko od prvog do zadnjeg poena, izdržale psihološki pritisak nakon izjednačenja Zagrepčanki na 2:2 te potpuno zasluženo izborile dva boda.

Odlično su igračice trenera Zeca otvorile susret i povele 10:3. Razigrale su se onda i Zagrepčanke i poravnale na 15:15, a Karlovčanke uzimaju super važna sljedeća tri poena i odlaze na 18:15. Kod 21:17 domaće se primiču na 21:19, ali naše igračice osvajaju sljedeća četiri poena i dobivaju set s 25:21. Osokolio je dobiveni set karlovačke odbojkašice, koje su dobro krenule i u sljedeći. Povele su 11:5, no kod 15:10 Zagrepčanke rade seriju 4:0 i dolaze na 15:14. Potom Karlovčanke dižu prednost na 18:14, domaće se ponovo primiču (18:17), no naše igračice odlično odigravaju završnicu seta i uzimaju ga s prilično uvjerljivih 25:18.

Zagrepčanke izvukle treći set pa susret odvele u odlučujući peti

Treća dionica utakmice bila je vrlo izjednačena većim svojim dijelom. Imale su Zagrepčanke 15:13, Karlovčanke preokrenule na 16:15, a kod 19:19 naše igračice osvajaju tri uzastopna poena i odlaze na 22:19. Činilo se da će riješiti susret u tri seta, no domaće nisu dale. Prvo su poravnale na 22:22, a nakon osvojenog poena Karlovčanki za 23:22, uzimaju tri uzastopna poena i s 25:23 smanjuju na 2:1. Osvojeni set dao je krila Zagrepčankama, koje su se u potpunosti razigrale. Otvorile su četvrti set vodstvom 4:1, ali Karlovčanke su uspjele preokrenuti na 8:6. Pobjegle su potom domaće na 14:11 i 16:12, a nakon što su karlovačke odbojkašice poravnale na 16:16, opet Zagrepčanke odlaze na 19:16. U završnicu seta domaće stižu s 21:18, a nakon smanjenja Karlovčanki na 23:22, ipak oosvajaju sljedeća dva poena i s 25:22 izjednačuju na 2:2.

Bile su igračice Don Bosca uoči odlučujućeg petog seta u psihološkoj prednosti jer su izvukle praktički izgubljenu utakmicu, no Karlovčanke su smogle snage za još jedan pravi set. Otvorile su ga sa 4:1 i povele 7:4. Kod 10:6 činilo se da ih ništa ne može zaustaviti, no Zagrepčanke serijom 4:0 poravnavaju na 10:10. Međutim, kod 11:11, Karlovčanke osvajaju ključna tri poena, odlaze na 14:11 i poeniraju na drugu meč loptu za konačnih 15:12.

Devetom ovosezonskom pobjedom Karlovac se učvstio na vrhu ljestvice s 26 bodova, a u četvrtak bi u Sportskoj dvorani trebao odigrati odgođenu utakmicu 10. kola sa zagrebačkom Mladosti II.