13C° Ogulin

12C° Ozalj

10C° Slunj

Sport MALI NOGOMET Podijeli

Sigećani u finalu nakon deveteraca slavili nad Transportima Buneta, a u dvoboju za 3. mjesto karlovačka Pizzeria Mamma mia pobijedila ‘Zloću’

KARLOVAC – Ekipa Auto kluba Siget iz Zagreba obranila je naslov pobjednika karlovačkog malonogometnog turnira u konkurenciji veterana u njegovom 49. izdanju.

U izuzetno uzbudljivoj finalnoj utakmici, odigranoj večeras na parketu Sportske dvorane, u kojoj su ih sekunde dijelile od poraza, Sigećani su nakon raspucavanja deveteraca pobijedili ekipu Transporti Buneta iz Zagreba sa 4:3, nakon što je dvoboj u 30 minuta igre završio neodlučeno 2:2.

Vratar Željko Pavlović od tragičara do junaka

Transporti Buneta su u prvom poluvremenu promašili tri vrlo dobre prilike, a onda je 15 sekundi prije odmora Ivan Fumić doveo AK Siget u vodstvo. No, na samom početku nastavka dogodio se preokret. Nakon samo tridesetak sekundi igre u drugom dijelu vratar AK Siget Željko Pavlović pretvorio se u tragičara. Neoprezno je izgubio jednu loptu pred svojim vratima i onda s leđa nepropisno zaustavio igrača ‘Bunete’ koji je išao prema praznim vratima. Suci su dosudili kazneni udarac i isključili Pavlovića na dvije minute, a kako AK Siget nije imao u sastavu rezervnog vratara, na vrata je stala legenda Dinama Edin Mujčin. Damir Milinović je kazneni udarac vrlo sigurno pretvorio u izjednačenje, a onda samo minutu kasnije zabio i za preokret na 2:1. U preostalom vremenu AK Siget je napadao, a Transporti Buneta se dobro branili i prijetili iz brzih protunapada. Imali su još nekoliko prilika za postizanje trećeg pogotka i rješavanje utakmice, no nisu ih realizirali i kazna je stigla. U posljednjem napadu AK Sigeta vratar Pavlović je opalio iz daljine po golu i 7 sekundi prije isteka vremena poravnao na 2:2. A onda je u trećoj seriji deveteraca zabio pa obranio udarac suparnika i svojoj momčadi donio novi naslov.

Pogledajte raspucavanje deveteraca u finalnoj utakmici veterana

Fumić najbolji igrač, Pavlović vratar, a Radić strijelac

Najboljim igračem turnira proglašen je Ivan Fumić iz pobjedničke ekipe, spomenuti Željko Pavlović je ponio titulu najboljeg vratara, a Robert Radić iz poražene ekipe je bio najbolji strijelac.

U utakmici za 3. mjesto karlovačka Pizerria Mamma mia je sa 6:2 pobijedila ekipu Auto dijelovi Tokić & Zloćo i prijatelji Mate Čuljka.

Vrlo uzbudljivi su bili i polufinalni dvoboji na početku današnjeg programa. Auto klub Siget je nakon deveteraca sa 4:2 bio bolji od ‘Zloće’ (u regularnom dijelu bilo je 1:1), a Transporti Buneta su s 1:0 slavili nad Pizzerijom Mamma mia.

Turnir karlića osvojio je Karlovac 1919 I pobjedom u finalu nad Ilovcem rezultatom 2:0.

Sutra, posljednjeg dana ovogodišnjeg turnira, igra se završnica u seniorskoj konkurenciji, a gledatelji će na tomboli moći osvojiti vikend za dvoje u Medulinu.

RASPORED UTAKMICA – četvrtak, 18. siječnja
17:10 Big Bang Team Zagreb – Pekare Monika IMT Karlovac (seniori polufinale)
17:55 Caffe bar Play MNK Kustošija Zagreb – SC Supra sport Neo logistic Zagreb (seniori polufinale)
18:40 Revijalna utakmica
19:20 Utakmica za 3. mjesto
20:15 Finale seniorskog dijela turnira