23C° Ogulin

23C° Ozalj

22C° Slunj

Odigrale su zrelo i koncentrirano i slavile s 25:17, 25:16 i 25:17.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani ubilježile svoju sedmu ovosezonsku pobjedu u skupini Sjever Prve B hrvatske lige. U utakmici 10. kola nadigrale su ekipu Vrbovca s 3:0 u setovima.

Vrbovčanke su zadnjih par sezona redovito Karlovčankama zadavale glavobolje jer igraju igru koja karlovačkim odbojkašicama jednostavno ne odgovara. Međutim, ne i večeras. Jer su igračice trenerice Irene Zdjelar odigrale jednu zrelu utakmicu, kvalitetno servirale, bile borbene i koncentrirane, odlične u obrambenoj fazi igre te za nešto više od sat vremena došle do uvjerljive i zaslužene pobjede.

Prvi set su otvorile vodstvom 7:4. Gošće su im se malo primakle kod 11:9, ali odgovorile su Karlovčanke s tri uzastopna poena, podigle prednost na 14:9, uskoro i na 19:13 i uzele prvu dionicu igre s 25:17. U drugi set bolje su krenule Vrbovčanke. Vodile su do rezultata 10:8, kada karlovačke odbojkašice serijom 10:2 preokreću na 18:12 i s 25:16 dolaze do 2:0 u setovima. Nastavile su s dobrom igrom i u trećem setu i otvorile ga sa 7:1. Kod 18:10 Vrbovčanke uzimaju četiri poena u nizu i primiču se na 18:14, ali kod 19:15 Karlovčanke ponovo dodaju gas, odmiču na 22:15 i završavaju posao rezultatom 25:17.

Nakon 10. kola, pretposljednjeg u jesenskom dijelu sezone, karlovačke odbojkašice vjerojatno će ostati na 5. mjestu ljestvice s 21 bodom (ako Kitro Varaždin u domaćem dvoboju ubilježi očekivana tri boda protiv Velike Gorice), a polusezonu završit će gostovanjem u Zagrebu kod pretposljednje ekipe Olimpika II.