Radio Mrežnica
Podijeli

Vijeće daje “blagoslov” za Edison u četvrtak

Ideja da Grad kupi Edison stigla je ljetos iz kabineta gradonačelnika Jelića jer je zgrada Kina Edison završila u ovršnom postupku Credo banke protiv ovršenika Royal d.o.o.

Zgrada je prvotno procijenjena na 3,6 milijuna kuna, a prva dražba prošla je bez zainteresiranih. Tad se Edison mogao kupiti za 2, 4 milijuna kuna, no kako nije bilo kupaca, održat će se i druga, koja opet snižava cijenu nekretnine. Tu planira "uskočiti" Grad Karlovac i sa svojom maksimalnom ponudom od 1.825.152,16 kuna kupiti nekretninu, odnosno zgradu s dvorištem u centru Karlovca, u Parku dr. F.Tuđmana.

Razloge gradske zainteresiranosti za kupovinu Edisona ne treba previše niti nabrajati. Karlovac nema kino, a upravo je Kino Edison zgrada izgrađena 1920.godine kao prva i najveća namjenski građena kino dvorana u Hrvatskoj, a uz to je i kulturno dobro. Uz to, kad se tome doda i podatak da nas u svibnju sljedeće godine čekaju lokalni izbori, a rješenje Edisona zvuči kao pun pogodak, ne treba čuditi što je Grad "zagrizao" ovu jabuku.

Kupnjom Edisona kojeg bi Grad tada i uredio te vodio brigu o zgradi, ali je i stavio u funkciju, Grad će si sigurno natovariti nove troškove. Edison je u poprilično lošem i derutnom stanju, izložen devastaciji i propadanju pa ako ga Grad kupi, trebat će mu i poprilična svota da ga uredi. Koliko, ne zna se još. No, prva im je stepenica blagoslov Vijeća kojeg će dobiti u četvrtak. Potom slijedi čekanje 1. prosinca kad je zakazana druga dražba na karlovačkom Općinskom sudu.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više