Iako su svi za kupnju Edisona, ipak vijećnici nezavisni Davor Petračić i SDP-ov Mladen Rakočević propitkuju i predlažu.
– Trebao bi biti dobar običaj da nam onaj koji predlaže da kupimo bilo koju nekretninu, izloži kratki plan upravljanja tom nekretninom. Minimalnu, idejnu, ekonomsku analizu oko upravaljanja i ulaganja u taj objekt i dinamiku. To je ovoga puta izostalo, valjda zato što ćemo svi biti za kupnju tog Kina Edison koje nam fali i kojemu Grad Karlovac mora biti vlasnik zbog njegove vrijednosti, rekao je Petračić.
– Dobro je da se kupuje ova nekretnina jer će u protivnom propadati. Teško će se naći neki privatni investitor jer je pod zaštitom Ministarstva kulture. Trebalo bi napraviti plan upravljanja te naručit projekte, dodao je Rakočević.
Prijedlog je usvojen sa 17 glasova ZA.