Iz tvrtke poručuju da su upoznati s problemom, a direktor objašnjava o čemu se točno radi.
– Dobili smo i fotografiju od građana, ali smo išli provjeriti i ustanovili smo da je riječ o višku vode koji se inače ispušta u odvodni kanal. U ovom slučaju, tamo nije bilo odvodnog kanala i taj višak vode koji je zaprljan, ali nije smeće, izliven je na rub travnjaka, objašnjava Damir Jakšić.
Interventna ekipa je na terenu.
– Oni će s miniwashem isprati i očistiti taj dio travnjaka. Ne radi se ni o kakvom ekološkom incidentu nego samo o višku vode koji je trebao izliti u kanal, a tamo nije bilo kanala. Mi smo poduzeli sve predviđene stvari koje se našim protokolom Iso 14000 provode i ta situacija će biti riješena tijekom dana, poručuje Damir Jakšić.