15C° Duga Resa

15C° Ogulin

14C° Ozalj

15C° Slunj

Turski predsjednik Tayyip Erdogan napao je mjere francuskog kolege Emmanuela Macrona za borbu protiv islamističkog aktivizma, tvrdeći kako su one osveta muslimanima. - Oni koji su uznemireni rastom islama napadaju našu religiju stalno govoreći o krizama koje su osobno uzrokovali - rekao je Erdogan u videoporuci na sastanku na vrhu Organizacije islamske suradnje (OIC). - Antimuslimanski diskurs je najprofitabilnije oruđe zapadnih političara da sakriju svoje neuspjehe - kazao je turski čelnik. Macron je ranije ovaj mjesec najavio mjere borbe protiv islamističkog aktivizma i zauzeo se za izgradnju islama koji odgovara "vrijednostima Republike“. Rekao je da vlada radi s glavnom muslimanskom organizacijom u Francuskoj kako bi izgradili "islam prosvjetiteljstva“ koji može biti "u miru s Republikom“. Erdogan je prozvao Macrona tvrdeći da je glavni cilj njegovih inicijativa "da izravna račune s islamom i muslimanima". - Pod krinkom borbe protiv ekstremizma njegov cilj je stvoriti pasivnog, slabašnog, kukavičkog i nenametljivog muslimanskog građanina koji ne reagira na okrutnost - rekao je Erdogan nekoliko dana nakon što je Francuska šokirana obezglavljivanjem profesora povijesti. Macron će biti na pogrebu Samuelu Patyju koji je vjerojatno ubijen zbog raspravljanja o karikaturama proroka Muhameda u svojoj školi. Erdogan napao Macrona: 'On govori o krizi koju je uzrokovao' U javnost je 'iscurio' video snimak nepoznatog autora koji tvrdi da je lavica danima trpjela zbog pareze stražnje noge pa ju je zbog toga izgrizla. Osječki ZOO vrt javlja kako su je morali eutanizirati... Lavica iz osječkog ZOO-a sama sebi odgrizla šapu: 'Nažalost, morali smo je eutanizirati...' Ivica je ranije priznao kako je želio imati puno djece, a u očinstvu iznimno uživa. Nakon dvojice dječaka, sa suprugom Elin dobio je blizanke koje su sada prvi put odveli na snijeg Kostelići prvi put odveli svoje blizanke u planine na snijeg Kreativni direktor Nic Galway predlaže kolekciju inspiriranu svijetom sporta, a naglasak je na jaknama od tehnoloških materijala te od novih detalja ističe maske koje su spojene s kapama Nova Y-3 kolekcija: Inovativni sportski chic za urbane nomade

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Vlado Cindrić seniorski državni prvak u zračnom pištolju, Policajac i Duga Resa trećeplasirani u konačnom poretku Prve A lige

Vlado Cindrić je u finale discipline zračni pištolj na Prvenstvu Hrvatske ušao kao sedmoplasirani, a onda sjajnim gađanjem u finalu izborio zlatno odličje.

Strijelac karlovačkog Policajca Vlado Cindrić osvojio je naslov seniorskog državnog prvaka u gađanju zračnim pištoljem po ISSF programu na Prvenstvu Hrvatske održanom proteklog vikenda u Osijeku. Održano je i završno 5. kolo Prve A hrvatske lige, a strijelci Policajca i Duge Rese zauzeli su 3. mjesta u svojim disciplinama.

U gađanju zračnim pištoljem na 10 metara Policajac je imao dvojicu finalista na Prvenstvu Hrvatske. Matija Cindrić je ušao u finale kao trećeplasirani s 566 pogođenih krugova, a Vlado Cindrić kao sedmoplasirani s tri kruga manje. Sjajnim gađanjem u finalu Vlado se na koncu okitio naslovom državnog prvaka, ispred Leona Luke Ćelića iz Osijeka 1784 i Željka Posavca iz solinskog Dalmacijacementa, dok je Matija osvojio 6. mjesto. Slavko Matanić zauzeo je 15. poziciju s 555 pogođenih krugova.

Dugorešani su na Prvenstvu Hrvatske nastupili u disciplini zračna puška. Tvrtko Vrcić je sa 611.0 pogođenih krugova bio dvanaesti, Filip Brinski sa 606.7 krugova petnaesti, a Filip Maletić je sa 600.8 krugova zauzeo 23. mjesto.

U završnom 5. kolu Prve A hrvatske lige ekipa Policajca u gađanju zračnim pištoljem zauzela je 3. mjesto s 1.684 pogođena kruga te u završnom poretku lige osvojila 3. mjesto sa 41 bodom, sedam manje od Osijeka 1784, odnosno četiri manje od Dalmacijacementa.  A ekipe Duge Rese je u gađanju zračnom puškom u završnom 5. kolu osvojila također 3. mjesto s 1.818.5 krugova te u završnom poretku lige također izborila 3. poziciju sa 40 bodova, deset manje od Dalmacijacementa, odnosno dva manje od zabočkog Tekstilca.

MAČEVANJE

Dvanaest medalja za karlovačke floretaše, Gabrijel Jajčević državni prvak kod dječaka do 10 godina