Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Vojnićani okončali prvenstvo domaćim porazom od zabočke Mladosti, ali zadržali su 14. mjesto i nadaju se opstanku u ligi

Nakon dvije-tri prilike domaćih u prvih dvadesetak minuta, gosti su s dva pogotka u razmaku od pet minuta došli do pobjede.

Nogometaši Vojnića ’95 danas su na svom igralištu, u utakmici posljednjeg 30. kola skupine A Četvrte lige Središte, poraženi od zabočke Mladosti rezultatom 2:0, ali zadržali su 14. mjesto ljestvice pa se nadaju opstanku u ovom rangu natjecanja.

Iako prvenstvo nisu uspjeli završiti pozitivnim rezultatom pred svojim navijačima, u domaćem taboru imaju razloga za djelomično zadovoljstvo. Glavni konkurent za 14. mjesto Klanjec danas je poražen na gostovanju kod Sesvetskog Kraljevca pa su zadržali treću poziciju od dna, koja im svakako pruža veću šansu za opstanak.

Trener Mišić danas je imao velikih kadrovskih problema. Nije mogao računati na čak osmoricu igrača pa je u dvoboj krenuo s Demirovićem na vratima, Matićem, Johom, Stanićem i Kalemom u zadnjem redu, Brkićem, Popovačkim i Željkom Bijelićem u sredini te Adžagom, Tutićem i Dansouom prema naprijed. Imali su domaći u prvih dvadesetak minuta dvije-tri prilike, ali izostala je realizacija, a onda su primili dva pogotka u razmaku od samo pet minuta. U 25. minuti Zabočane je u vodstvo doveo Vinko Kotarski, a pet minuta kasnije na 2:0 je povisio Hrvoje Bezjak. U nastavku su u igru ušli Valentin Bijelić, Šabić i Tadić umjesto Adžage, Matića i Željka Bijelića, rezultat se više nije mijenjao pa su gosti odnijeli pobjedu.

Nakon vrlo slabe jeseni i osvojenih samo osam bodova, s kojima su bili uvjerljivo posljednjeplasirani, dolaskom trenera Mišića i nekoliko pojačanja, momčad iz Vojnića je u proljetnom dijelu prvenstva zaigrala bolje i upisala 20 bodova. Na koncu je osvojila 14. mjesto, a hoće li tim plasmanom i ostati u ovom rangu, treba još pričekati. Jer sudbina im, primjerice, ovisi o tome hoće li Karlovac 1919 kroz kvalifikacije izboriti prolazak u Drugu ligu, kao i hoće li netko iz naše Prve županijske lige u ovaj rang.