Vojnićani slavili u Sesvetskom Kraljevcu i pobjedu posvetili neprežaljenom Nikoli Pokrivaču, Ilovčani uzeli bod u Bedekovčini, Ogulin poražen u Zagrebu
Valentićeva je momčad u zadnjih šest kola osvojila 14 bodova i sve je bliže potpuno mirnoj završnici prvenstva
U današnjim utakmicama 23. kola skupine A Četvrte nogometne lige Središte Vojnić ’95 je u Sesvetskom Kraljevcu slavio nad istoimenim domaćinom s 3:2, Ilovac je odigrao bez pogodaka na gostovanju u Bedekovčini, a Ogulin je upisao 4:1 poraz u Zagrebu od nekadašnjeg prvaka Hrvatske.
Vojnićani su doputovali u Sesvetski Kraljevec s nizom od pet pozitivnih rezultata i sa željom da taj niz nastave. A imali su i jedan ogromni motiv – utakmica se igrala točno na prvu godišnjicu pogibije neprežaljenog suigrača i bivšeg hrvatskog reprezentativca Nikole Pokrivača pa su željeli slaviti i posvetiti mu pobjedu. U tome su i uspjeli pa su s nova tri boda u potpunosti zakoračili u sredinu ljestvice i mirnije vode.
Trener Valentić nije mogao računati na Mamića i Pajvota pa se odlučio za početni sastav s Gugecom na vratima, Prpićem, Robertom Šabićem, Marinićem i Adžagom u zadnjoj liniji, Strgarom, Brkićem i Rupčićem u sredini te Merunkom, Eldićem i Sušilovićem prema naprijed.
Odmah u uvodnim minutama imali su odličnu prigodu preko Sušilovića, a onda su domaći preuzeli inicijativu i imali dvije-tri dobre situacije, no iskazao se Gugec. Vojnićani su poveli u 27. minuti. Strgar je izborio kazneni udarac, a Sušilović ga pretvorio u prednost. A samo dvije minute kasnije udvostručili su vodstvo kada je Mrkonjić pogodio vlastitu mrežu. U 37. minuti domaći su smanjili preko Pušelja. U nastavak je krenuo Radoš umjesto Prpića, a utakmica se primirila. U 64. minuti Qeta je zamijenio Merunku, sedam minuta kasnije Koštić je ušao umjesto Rupčića, a u 75. minuti, nakon protunapada kojeg su pokrenuli Strgar i Sušilović, Qeta je savladao Eremiju za 1:3. Pet minuta prije kraja Gugec, Strgar i Eldić prepustili su svoje mjesto na travnjaku Pavloviću, Bijeliću i Dejanu Šabiću, a u prvoj minuti sudačke nadoknade domaći su ublažili poraz preko Lipovca.
‘Kanarincima’ realizacija opet na niskim granama, mogli su doći do punog plijena
Ilovčanima je, kako je najavio trener Kišpatić, svaka utakmica do kraja prvenstva ‘kvalifikacijska’. Tražili su u Bedekovčini pozitivan rezultat, do njega su i došli, ali ponovo ih je boljeg rezultata koštala slaba realizacija, koju nikako ne uspijevaju dovesti na veću razinu.
U kadru nije bilo Kusanića, Pahanića i Valentića pa su u dvoboj krenuli s Bogovićem na vratima, Jurčićem, Vratarićem i Novoselom u zadnjem redu, Rojnićem i Petrićem na bokovima, Laskačem, Manceom i Bukovcem u sredini te Popovačkim i Kladušanom prema naprijed.
Prvi dvadesetak minuta proteklo je u jalovoj inicijativi domaćina, koji su gotovo cijelo poluvrijeme do prigoda nastojali doći ubačajima sa strane, ali to im nije polazilo za nogom. A ‘kanarinci’ su imali dvije dobre prigode u kojima se našao Petrić te još dva-tri solidna pokušaja. Na početku nastavka Bedekovčina je imala sjajnu šansu s tri-četiri metra glavom, ali Bogović je upisao obranu, a onda su Ilovčani preuzeli posjed, vodili igru i pokušavali doći do punog plijena. Nakon sat vremena igre Štefanac i Pratnemer zamijenili su Kladušana i Bukovca, u 77. minuti Capan i Klokočki ušli su umjesto Petrića i Popovačkog, a u završnici Štefanac je u dva navrata mogao Ilovčanima donijeti pobjedu. Prvo je izbio sam na vratara, ali nije pogodio, a u sudačkoj nadoknadi, nakon povratne lopte Rojnića, dobro je pucao, ali Martinec je domaćima sačuvao bod.
Ogulinci solidni do trećeg pogotka, nakon njega pali
Ogulinci su prilično desetkovani doputovali na dvoboj začelja ljestvice u Zagreb protiv nekadašnjeg prvaka Hrvatske, momčadi Zagreba. Znali su da nemaju kvalitete nadigravati se s domaćinom pa su planirali zatvoriti se i čekati eventualne pogreške domaćina. No, taj plan im se vrlo brzo rasplinuo.
Trener Marko Poljak na raspolaganju nije imao Patrika Poljaka, Matea Vukelju, Kurelca, Vučetića i Zvonara pa je dvoboj započeo s Crkvencem na vratima, Davidom Kolićem, Cetinjaninom, Matom Cindrićem, Kesnerom i Stavljenićem u zadnjoj liniji, Dodigom, Antonijom Brozovićem, Magdićem i Radićem u sredini te isturenim Igorom Cindrićem.
Kod početnog rezultata Stavljenić je imao jako dobru prigodu, koju nije realizirao, a ‘zagrebaši’ su u devetoj i 12. minuti pogocima Owsianiaka Miguela i Acera Sangune došli do 2:0. Nakon tog početnog šoka ipak su se pribrali, zaigrali bolje i u 36. minuti pogotkom Igora Cindrića smanjili. Imao je potom Stavljenić još dvije dobre situacije za poravnanje, a u 43. minuti domaći su mogli ponovo do dva gola viška, no udarac Brajkovića s bijele točke Crkvenac je zaustavio. Salopek je krenuo u nastavak umjesto Dodiga, Ogulinci nisu iskoristili još jednu dobru priliku za izjednačenje, a kada je u 58. minuti Owsianiak Miguel zabio za 3:1, taj pogodak ‘potpio’ ih je u potpunosti. Poljak je ubacio Goršića, Frana Vukelju i Sabljaka umjesto Brozovića, Radića i Cindrića, a u pretposljednjoj minuti Zagrepčani su preko Prekpalaja potvrdili pobjedu.
(autor: Gordan Tomičić)