18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Vrlo ‘blijedi’ Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu poražen od zagrebačkih Ravnica

Domaći su poveli u 20. minuti pogotkom Čakarića iz kaznenog udarca, a gosti preokrenuli golovima Špičića i Raužana.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu vrlo neugodno iznenadili svoje navijače. U utakmici 22. kola Treće hrvatske lige Središte izgubili su od momčadi Ravnica rezultatom 2:1 i propustili priliku zasjesti na 3. mjesto ljestvice.

‘Plavo-bijelima’ su put do 3. pozicije otvorili porazi Dugog Sela i Lučkog, no oni to nisu uskoristili. Istina je da su bili nešto umorniji jer su u srijedu igrali odgođeni susret s Trešnjevkom, no teško da to može biti opravdanje za ovako slabo izdanje kakvo su danas prikazali. Nakomn solidnog prvog poluvremena, u kojem su trebali steći osjetniju prednost, ali su opet zakazali u realizaciji, u drugom su dijelu utakmice bili potpuno bezidejni i neprepoznatljivi. A Zagrepčani su, ni krivi ni dužni, iskoristili ponuđeno i otišli kući s punim plijenom.

Pamić u kadru nije imao Mićunovića, Siljana i Mandure, a na zagrijavanju bol u koljenu osjetio je Marinić, pa je i on otpao iz sastava. To je prouzročilo taktičku promjenu u domaćoj momčadi, koja je istrčala u sastavu 3-5-2. Gudelj je bio na vratima, Vratarić, Laštro i Knezović u zadnjoj liniji, Ribar, Olmo, Zavalić, Pribanić i Sušilović u sredini te Čakarić i Mamić prema naprijed. Već u 4. minuti Karlovac 1919 je mogao povesti. Ribar je odlično ubacio iz slobodnog udarca s desne strane na drugu vratnicu, ali je Knezović iz sjajne pozicije glavom promašio vrata. Četiri minute kasnije Cvitanović je opalio s ruba kaznenog prostora nakon kontre gostiju, no Gudelj je bio siguran, a u 20. minuti domaći su poveli. Nakon ubačaja iz kuta, Olmo je pucao iz gužve, sudac Milin vidio igranje rukom gostiju i pokazao na bijelu točku, s koje je siguran bio Luka Čakarić. Devet minuta kasnije Čakarić se ponovo mogao upisati u strijelce. Mamić i Sušilović odigrali su lijepu akciju po lijevoj strani, ovaj prvi je dao povratnu loptu, a Čakarić iz izvrsne pozicije pucao ravno u vratara Javora. Domaća obrana prve je znake nesigurnosti pokazala u 39. minuti, kada je slabom reakcijom dovela u priliku Raužana, koji je iskosa pucao snažno, ali neprecizno. No, u sljedećoj minuti Zagrepčani su iskoristili novi ‘poklon bon’ domaćih. Nisu uspjeli očistiti pred svojim vratima, lopta je na koncu došla do Matije Špičića, koji je iskosa s lijeve strane neobranjivo pogodio suprotni Gudeljev kut za odlazak na odmor s 1:1.

Nakon četiri minute igre u nastavku Zvonko Pamić je ušao umjesto Pribanića i u 57. minuti krasno izbacio Čakarića iza obrane gostiju, no ovaj je pucao vrlo loše. Dvije minute kasnije Zagrepčani su došli do preokreta. Mioković je povukao loptu od sredine igrališta, probio se pored nekoliko neodlučnih domaćih igrača i pucao, Gudelj je obranio, ali Jan Raužan bio je na pravom mjestu i iskosa s desne strane pogodio za 1:2. U 61. minuti Miščin je zamijenio Zavalića, a jedinu priliku za izjednačenje ‘plavo-bijeli’ su imali u 69. minuti. Olmo je izborio slobodni udarac na 18 metara po sredini, Pamić je krasno prebacio zid i gađao pod gredu, no Javor je još bolje obranio. Dvije minute kasnije domaći su u posljednji tren blokirali Čakaruna u izglednoj situaciji, u 72. minuti Kćira je ušao umjesto Mamića, a Čakarun je novu priliku imao u 76. minuti, no Gudelj je upisao obranu. U 78. minuti Maloča je odlično zaprijetio iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a Gudelja je spasila vratnica, a posljednju situaciju na susretu ubilježili smo u 90. minuti, kada je domaći vratar zaustavio Raužanov pokušaj u padu.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Vrapča.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke