12C° Ozalj

Vrlo oslabljeni Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ upisao očekivani poraz od favoriziranog Jaruna

Karlovac 1919 je poveo u 14. minuti preko Ivana Mamića, a Vragolović (21′), Prijić (29′) i Bamba (32′) su preokrenuli.

KARLOVAC – Deveti prvenstveni poraz upisali su nogometaši Karlovca 1919 danas na Čavlekovom stadionu, u utakmici 10. kola Treće hrvatske lige Središte. Bolja od njih bila je momčad zagrebačkog Jaruna rezultatom 3:1.

Da su ‘plavo-bijeli’ danas nastupili  i u punom sastavu, bili bi autsajderi protiv jedne od najjačih momčadi lige i glavnog pretendenta na naslov prvaka. A kamoli bez šestorice prvotimaca. Naime, trener Ćuk imao je velikih problema sa sastavljanjem početne jedanaestorice jer Maletić nije mogao nastupiti zbog isključenja protiv Vrapča, Prpić i Pausić suspendirani su zbog žutih kartona, Turkalj je ozlijeđen, a ni na Kurečkog i Basara, koji su bili na klupi, nije mogao računati jer imaju ozljede. Tako je u zadnju liniju, ispred Bermanca, postavio Ramića, Vratarića, Johu i Bencetića, u sredini su ordinirali Mićunović, Marinić, Popovački, Čakarić i Kelava, a isturen je bio samo Mamić. Popovački i Čakarić priključivali su se Mamiću u napadačkim akcijama, no pravi problem bio je u zadnjoj liniji, u kojoj su na bočnim pozicijama bili Ramić i Bencetić, kojima to nisu prirodne pozicije i kojima defenziva nije najjača strana.

Zagrepčani iskoristili desetkovanu zadnju liniju ‘plavo-bijelih’

Iako ga je Karlovac 1919 iznenadio na početku, Jarun je zapravo rutinski došao do bodova. Čim je ubacio u višu brzinu, napravio je preokret i do odmora došao do dva pogotka prednosti, a onda je u nastavku mudro stao na loptu, potpuno kontrolirao utakmicu i upisao očekivane bodove. Zagrepčani su dobro iskoristili desetkovanu zadnju liniju ‘plavo-bijelih’, pogotovo tanke bekovske pozicije i sva tri pogotka postigli upravo nakon akcija po bokovima i ubacivanja.

Prvi pokušaj Karlovac 1919 upisao je u 10. minuti preko Bencetića, ali otišao je pored gola. Dvije minute kasnije uzvratio je Ačkar, ali njegov udarac Bermanec je bez problema ukrotio. U 14. minuti domaći su poveli. Kelava je ubacio s desne strane, stoperi Jaruna su izbili glavom, ali samo do Ivana Mamića, koji je primio loptu u kaznenom prostoru i pogodio desnu stranu Spudićeve mreže. Dvije minuta nakon toga, poslije ubačaja iz kuta Mislimija, lopta je prošla sve igrače pred golom Karlovca 1919 i srećom nitko od gostiju nije je uspio zahvatiti. Ali u 21. minuti Jarun je poravnao. Akcija je krenula s lijeve strane preko Mislimija, koji je ubacio, bilo je u kaznenom prostoru i glavometa, lopta je šetala s jedne na drugu stranu, domaći nisu uspjeli očistiti, na koncu je došla do Mateja Vragolovića, koji je s par metara pogodio za 1:1. U sljedećoj minuti Mamić je upisao lijepi pokušaj glavom nakon ubačaja iz kuta Popovačkog, no pucao je pored vratnice, a u 29. minuti Zagrepčani su poveli. Vragolović je ubacio s lijeve strane, netko od domaćih je promašio loptu, a prvi strijelac lige Igor Prijić takve poklone ne propušta i s par metara zabija za 1:2. Drugi pogodak malo je uzdrmao domaću momčad, koja je grubo pogriješila već u sljedećoj minuti, no Prijić novi poklon nije iskoristio – njegov udarac otišao je pored vratnice. Ali već u 32. minuti Jarun je došao do novog pogotka. Ačkar se otresao Bencetića na desnoj strani i oštro prizemno ubacio pred gol, a Diarrassouba Aboubacar Bamba postavio nogu za 1:3. U prvom dijelu upisali smo još pokušaje Bencetića i Ačkara, ali bez promjene rezultata.

Zagrepčani stali na loptu i čuvali prednost, Jerbić mogao suditi kazneni udarac na Šprajceru

Kao što smo napisali u uvodu, Jarun je u nastavku stao na loptu, držao posjed, umirio ritam utakmice i znalački čuvao stečenu prednost. U 55. minuti Joha je poslao odličnu dubinsku loptu za Čakarića, no gostujući branič uspio ga je omesti u pokušaju udarca iz dobre pozicije. Odmah je na drugoj strani uzvratio Jarun, ali Bermanec je obranio udarac Špišića malo iskosa s desne strane. Ušao je potom Šprajcer umjesto Popovačkog, a prilika nije bilo sve do 72. minute. Tada je Ramić izbacio Čakarića na desnu stranu, ovaj oštro ubacio, ali gosti su uspjeli u zadnji čas izbiti loptu u korner ispred natrčalog Mamića. Minutu kasnije Ćuk je umjesto Kelave ubacio iskusnog Veselića, a u 81. minuti sudac Jerbić iz Velike Gorice propustio je dosuditi kazneni udarac za Karlovac 1919. Šprajcer je kontrolirao loptu u kaznenom prostoru gostiju, bio je evidentno pogurnut s leđa, pao je, a Jerbić ne samo da nije pokazao na bijelu točku, nego je Šprajceru dao žuti karton zbog simuliranja. Ako je velikogorički sudac već ocijenio da intenzitet guranja nije bio dovoljan za najstrožu kaznu, dodjeljivanje javne opomene karlovačkom napadaču je potpuno pogrešna odluka. U 87. minuti Mamić i Mićunović odigrali su dupli pas, nakon kojeg je ovaj potonji opalio s dvadesetak metara, no loptu je netko od gostiju skrenuo u korner.

Karlovac 1919 je sljedećeg vikenda trebao gostovati u Petrinji kod Mladosti, no utakmica je odgođena za 4. studenog zbog samoizolacije Petrinjaca pa će trener Ćuk imati dva tjedna vremena pripremiti momčad za domaći ogled 12. kola protiv HAŠK-a 1903.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom