Svima koji mogu preporučuje se da na groblja dođu pješice ili javnim gradskim prijevozom koji će pojačano sutra voziti prema grobljima Jamadol i Hrnetić. Onima s automobilima pak, savjetuju da se parkiraju na propisan način.
Prometom će upravljati policija kako bi se osigurala protočnost vozila, pa je važno obratiti pažnju na njihovu signalizaciju i naredbe.
Velik broj ljudi i vozila na jednom mjestu pravi je mamac za lopove pa je i par savjeta kako se zaštiti – na automobilima sva vrata moraju biti zaključana, a prozori podignuti, parkirati nije preporučljivo na mračnom ili pustom mjestu, a vrijedne je predmete pametno skloniti s vidljivog mjesta ili jednostavno uzeti sa sobom.