Među onima koji se zalažu za spomenuto preimenovanje su Antun Alegro st. te Antun Alegro ml., zatim Mirko Butković, Radovan Radovinović, Boris Vrbanac, Goran Jakšić, Borivoj Boro Vitas, Marija Ratković, Draženka Polović, Vladimir Peršin, Miroslav Katić, Danko Plevnik…
– Ako postoji grad koji ima više prava slaviti Teslu onda je to naš grad. Slaveći Teslu ispunjavamo dug prema čovjeku koji je zadužio cijeli svijet pa prema tome i Karlovac i Hrvatsku. Na taj način podižemo ugled škole i grada u kojem se školovao, u kojem je maturirao i iz kojeg se otisnuo u svijet, stoji među ostalim u obrazloženju inicijative za promjenom imena Gimnazije koje potpisuje Danko Plevnik.
Podsjetimo, Tesla je Gimnaziju na Rakovcu u Karlovcu pohađao tri godine, maturirao je 1873., a već kao slavni izumitelj u Karlovac je ponovo došao 1892.
– Kako se pred kulturnom javnošću Hrvatske i svijeta više ne bi stidjeli, mi, bivši maturanti karlovačke gimnazije, predlažemo Županijskoj skupštini Karlovačke županije da se kao prvi i najvažniji korak u boljem vrednovanju genijalnog izumitelja, u povodu 250. godišnjice osnutka i 160. obljetnice njegova rođenja, Gimnazija Karlovac preimenuje u Gimnaziju Nikole Tesle, stoji na kraju obazloženja.
Očitovanje na peticiju je zatraženo i od gradonačelnika Damira Jelića te ravantelja Damira Mandića.