– Cilj akcije je da od građana odvezemo onaj dio glomaznog otpada koji je povećan zbog jeftinijeg namještaja i onog što građani češće mijenjaju u svojim stanovima i obiteljskim kućama – rekao je direktor karlovačke čistoće Nikola Rogoz.
Otpad se prikuplja u pet do osam velikih kontejnera koji, naglašava Rogoz, nisu namijenjeni komunalnom otpadu.
– Radimo svaku gradsku četvrt sa pet do osam velikih, otvorenih kontejnera od 5 m3;. Ako je gradska četvrt takva da ne možemo postaviti osam kontejnera, onda organiziramo češće izmjene na manjem broju lokacija – dodao je Rogoz.
Akcija odvoza trajat će do 12. svibnja, a nakon toga prema zahtjevima gradskih četvrti i mjesnih odbora, Čistoća postaviti i dodatne kontejnere.
– Sve zahtjeve građana koji su postavljeni u gradskim četvrtima u kojima je akcija, zapravo završila postavit ćemo još dodatnih kontejnera odnosno odvesti dodatne količine krupnog otpada – istaknuo je Rogoz.
A ako propustite sve rokove u proljetnoj akciji, do jeseni kada će uslijediti nova, uslugu odvoza možete i platiti.
– Cijena je 255 kuna, znači najam otvorenih kontejnera 5 m3;, po danu, i dovoz i odvoz autopodizačem, a tu je i cijena saniranja odnosno selektiranja otpada koji se odvozi – pojasnio je Rogoz.