Na Baniji i Drežniku izgleda kao da je zabijelilo i kao da je pao snijeg, no nije.
Nije riječ o očekivanim pahuljama snijega već o vremenskoj pojavi koja nastaje pri ovakvom vremenu, a riječ je o zrncima neprozirnog leda, sitnima i sastavljenima od ledenih iglica i malih snježnih kristalića u kojima su nagomilane kapljice pothlađene magle- smrznutim zrncima.
Kako god, što bi rekao naš Dado, karlovačka specifičnost je snijeg koji pada "odozdo".