Radio Mrežnica
Podijeli

Zadnji dan nastave 23.12, ali kad 2. polugod?

No, kada će đaci u drugom polugodištu opet u škole?

Iako je kalendar tekuće školske godine jasan i kaže da drugo polugodište počinje 12. siječnja 2017. godine što je četvrtak, ipak će dobar dio đaka u školu onaj sljedeći ponedjeljak, 16. siječnja.

Kako su Hrvati majstori zbrke i filozofiranja, tako se i pametan netko sjetio "prerezati" praznike u pola tjedna, pa osim stresa roditeljima i djeci, donijeti i povećane troškove oko grijanja, ali i prijevoza učenika. Ono što bi bilo logično, a to je 16. siječnja, tako je postalo komplicirano zahvaljujući tko zna kome. No, koliko smo majstori zbrke, toliko i izvrdavanja. Zato je vrlo brzo nakon ove odluke objelodanjeno da djeca koja idu na skijanje, mogu na nastavu doći s 16. siječnja, no postavlja se pitanje zašto bi takva djeca bila "vrednija" od one koja će se možda, bude li snijega, sanjkati na "obrovu" uz kuću? Čemu jednostavno, ako može komplicirano?

Pročelnik za školstvo Željko Šančić kratko nam je rekao da svaka škola ima autonomiju pri donošenju odluke, a i stava je da među djecom ne treba raditi razlike. No, ono što je bitnije jest da nastavna godina ima 175 nastavnih radnih dana, a manje nikako. Škole koje zadovoljavaju ovaj kriterij, bez brige mogu početi s nastavom 16. siječnja.

Kako će na kraju biti, najbolje će znati i čuti đaci od svojih učitelja u školama. Neslužbeno, dobar dio osnovnih škola u Karlovačkoj županiji već zna da će im nastava u drugom polugodištu početi 16. siječnja 2017. 

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više