4C° Ogulin

4C° Ozalj

Sport INLINE HOKEJ Podijeli

‘Žapci’ ubilježili prvu pobjedu u Državnom prvenstvu Slovenije

Tri pogotka za Karlovčane postigao je Šegavić, a po jednog Markezić, Ratkaj i Milakar.

Inline hokejaši Karlovca u svom su trećem nastupu u Državnom prvenstvu Slovenije došli do prve pobjede. Nadigrali su momčad Žirafa rezultatom 6:2.

Nakon odlične partije protiv favoriziranih Luftarja na otvorenju sezone te slabe igre protiv Dolenjskih Toplica, ‘žapci’ su uspjeli doći do prvog ovosezonskog slavlja. Poveli su u 2. minuti pogotkom Šegavića na asistenciju Kneževića, no protivnik je deset minuta kasnije iskoristio jednu pogrešku i poravnao. U 14. minuti novo vodstvo Karlovčanima donosi Markezić na dodavanje Ratkaja, a za odlazak na poluvrijeme s dva gola prednosti pobrinuo se ponovo Šegavić na asistenciju Kirša u 19. minuti. Žirafe u 30. minuti koriste igrača više i smanjuju na 3:2, ali Šegavić novim pogotkom dvije minute kasnije, na dodavanje Čunka, vraća ‘žapce’ na dva razlike. Nakon obostranih isključenja i odličnih obrana vratara obiju momčadi, Karlovčani pitanje pobjednika rješavaju u 45. i 46. minuti golovima Ratkaja na dodavanje Čunka te Milakara.

Karlovački hokejaši trenutno se nalaze na 8. mjestu ljestvice, a sljedećeg vikenda očekuje ih dvoboj protiv aktualnih doprvaka i jedne od najboljih momčadi u regiji, Dinamita iz Horjula.