21C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Zasluženom domaćom pobjedom nad HAŠK-om 1903 ‘plavo-bijeli’ zasjeli na 3. mjesto ljestvice

Pogotke za karlovačku momčad postigli su Luka Čakarić u 33. i Igor Medynskyi u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 26. kola Treće hrvatske lige Središte, nadigrali momčad HAŠK-a 1903 rezultatom 2:0 i zasjeli na 3. mjesto ljestvice.

Potpuno zasluženo osvojili su ‘plavo-bijeli’ nova tri boda jer su bili apsolutno bolji protivnik svih 90 minuta. Gosti, koje je Pamić prilično nahvalio u najavi utakmice, malo su toga pokazali, pogotovo prema naprijed, a samo zahvaljujući vrataru Gujiću i dekoncentraciji domaćih napadača otišli su iz grada na četiri rijeke s dva pogotka u mreži.

Pamić je u utakmicu krenuo s Bogovićem na vratima, Ribarom, Olmom, Laštrom i Knezovićem u zadnjoj liniji, Pribanićem, Zavalićem i Matyazhom u sredini te Čakarićem, Mandurom i Medynskyim prema naprijed. Večeras nije mogao računati na prvog vratara Gudelja i Sušilovića, a veseli povratak u momčad, nakon ozljede, Marinića.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta siromašnije od drugog, a igru je prilično remetio vrlo jak vjetar. Već u 2. minuti, nakon ubačaja Medynskog iz kuta, Laštro je bio u dobroj situaciji na par metara od gola, ali Gujić je upisao prvu dobru obranu večeras. U 19. minuti Matyazh je zaprijetio iz slobodnog udarca s 22-23 metra, tukao je dobro pod gredu, ali Gujić je još jednom bio na visini zadatka. Točno nakon pola sata igre Ribar je s desne strane uputio odličan prizemni ubačaj pred vrata, ali Mandura je promašio loptu, a u 33. minuti Karlovac 1919 je stigao do prednosti. Luka Čakarić primio je loptu na rubu kaznenog prostora, oslobodio se jednog igrača i prizemnim udarcem pogodio kut gostujuće mreže.

Nakon pet minuta igre u nastavku Medynskyi je zaprijetio s dvadeset metara, ali udarac je otišao ravno u Gujića. A deset minuta kasnije Matyazh se našao u dobroj situaciji u kaznenom prostoru, no njegov je udarac skrenut u korner. Jedinu opasnu situaciju gosti su kreirali u 61. minuti. Đonlić je izbačen na desnu stranu, ušao je u kazneni prostor, ali pucao je iskosa u vanjski dio mreže. Sedam minuta kasnije gosti su odbili loptu ubačenu iz kuta, a Mandura je opalio s ruba šesnaesterca preko gola. U istoj minuti ‘plavo-bijeli’ su imali veliku šansu za povećanje vodstva. Gosti su izgubili loptu u zadnjoj liniji, domaći proigrali Matyazha, no ovaj je sa 7-8 metara pucao pored vratnice. U 75. minuti Marinić i Zvonko Pamić ušli su umjesto Pribanića i Matyazha, a dvije minute kasnije ponovo je bilo opasno pred golom Zagrepčana. Pamić je osvojio loptu na sredini igrališta, proigrao na desno Čakarića, ovaj je odlično ubacio na drugu vratnicu, a gosti udarac glavom Medynskog izbacili s gol-linije. U 81. minuti Salamunović je umalo iskoristio nesporazum Laštre i Bogovića, no domaći je vratar ipak stigao prije do lopte i otklonio opasnost, tri minute kasnije Đonlić je lukavo iz kuta pucao izravno u vrata, Bogović je odbio, a u nastavku akcije Jerbić dosudio prekršaj na domaćem čuvaru mreže, a u 88. minuti upisali smo novu veliku priliku ‘plavo-bijelih’. Gostujući stoper amortizirao je jedan ubačaj domaćih s lijeve strane, brzonogi Ribar se ubacio ispred njega i odnio mu loptu, svi su očekivali pogodak, ali Gujić je sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Karlovac 1919 je potvrdio pobjedu. Brzi Igor Medynskyi izbačen je iza zagrebačke obrane i iskosa s desne strane savladao nemoćnog Gujića za 2:0, a Jerbić odmah nakon pogotka odsvirao kraj susreta.

U velikom derbiju sljedećeg kola Karlovac 1919 gostuje u Krapini kod vodeće momčadi Zagorca.