Zbog jedne kune nestalo struje u cijeloj dugoreškoj okolici
Obična hrvatska, točnije karlovačka kuna, ušla u trafostanicu na Švarči i uzrokovala problem
Jedna kuna uzrokovala je danas prekid opskrbe električnom energijom na području dugoreškog prstena, odnosno četiriju okolnih općina.
Na području Netretića, Bosiljeva, Generalskog Stola i Barilovića nestalo je električne energije nešto poslije 11,15 sati, dok je sama Duga Resa bila pod “normalno” sa strujom. Kako doznajemo, za sve je kriva kuna koja je ušla u trafostanicu na Švarči i tamo nešto “pregrizla” pa zaustavila opskrbu strujom i uz to sebi oduzela život na način.
HEP-ove ekipe brzo su otkrile problem i premostile problem kojeg je uzrokovala ova krvoločna zvjerčica.