12C° Karlovac

12C° Duga Resa

12C° Ogulin

12C° Ozalj

Velika količina vode koja je pala na splitskom području, uvelike je otežala promet. Čitatelji nam javljaju da kiša ne prestaje, a auti moraju stati zbog bujice vode na cestama Poplave na splitskom području: 'Voda je poplavila ulice, auti moraju stati jer se ne da voziti' Zrele grudi su manje elastične, pa su im pokreti više usmjereni na lijevo-desno nego na gore-dolje, zbog čega starije žene osjećaju neugodu i bol tijekom vježbanja Žene zrelijih godina trebaju drugačije grudnjake od mladih Sada već bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je pogodak za Sevillu u gostujućoj pobjedi 3-1 protiv Cadiza. Bio je to drugi Rakitićev nastup nakon povratka u andaluzijsku momčad. U prvom susretu je izborio penal u porazu od Bayerna u Superkupu (1-2), a u nedjelju je bio strijelac u pobjedi protiv Cadiza. Domaćin je poveo u 48. minuti golom Salvija, no Sevilla je okrenula rezultat s tri gola u nizu. Izjednačio je Luuk de Jong u 66. minuti, goste je u vodstvo doveo Munir u 90. minuti, a pobjedu je potvrdio Rakitić golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to njegov 35. pogodak u 151 nastupu za Sevillu čiji je dres nosio od 2011. do 2014. Za Sevillu je ovo bila prva utakmica u Primeri ove sezone, dok je Cadiz upisao drugi poraz u tri kola. Rakitić zabio u pobjedi Seville! Fanovi koji su počeli dijeliti tu teoriju tvrde da ju je zamijenila njezina dvojnica, glumica Melissa Vandella. Govorili su kako su razlike između prave Avril i Melisse i više nego očite Bizarna teorija: 'Avril Lavigne je godinama mrtva, ima dvojnicu'

Županija RACIONALNO TROŠENJE Podijeli

Zbog povećane potrošnje i manjeg dotoka, u Rakovici se voda smije ograničeno trošiti

Ne smiju se zalijevati vrtovi, puniti bazeni, prati automobili ili parkirališta…Odluke se za sad svi pridržavaju

Sve do 30. rujna u općini Rakovica, najturističkijoj kontinentalnoj destinaciji nakon Zagreba, traje ograničenje korištenja vode iz javnog vodoopskrbnog sustava. Odluku Općine čini se svi poštuju jer do sad nije bilo prekida u isporuci vode niti kažnjavanja.

Na snazi je od 25. srpnja i sve do kraja rujna zbog smanjenja dotoka vode iz sustava Plitvička jezera i znatnog povećanja potrošnje stanovnici Rakovice i njihovi gosti ne smiju prati vozila i parkirališta, zalijevati vrtove i okućnice prskalicama, puniti bazene (osim onih koji su izgrađeni prema propisu i građenju).

Kazne za one koji se ne pridržavaju ove odluke kreću se od 2.000 do 10.000 kuna, ali za sad doznaje Radio Mrežnica od komunalne redarke Natalije Pavlić razloga za pisanje kazne nije bilo.

-Na terenu smo non stop i do sada stvarno nismo uočili kršenje ove odluke niti smo zaprimili ijednu prijavu.

Prema svemu sudeći upozorenje o racionalnom trošenju pitke vode građani su ozbiljno shvatili jer unatoč nekoliko toplinskih valova i izuzetno visokim temperaturama, na područuju Rakovice niti u jednom trenutku nije nestalo vode.

A kad bi se to i dogodilo, kaže direktor tvrtke Spelekom d.o.o. – za obavljanje javne vodoopskrbe i javne odvodnje Marko Župan, spremne su cisterne za dopremu pitke vode.

– U pripravnosti jesmo u slučaju da dođe do prijetnje kolapsa sustava. Imamo u pripremi cisterne i vatrogasno zapovjedništvo Karlovačke županije, ali za sad nije bilo prijetnje da bi mogli ostati bez vode. Zatvaranja nikakvih nije bilo jer po zakonu to ne smijemo raditi, eventualno možemo smanjiti dotok vode, ali trenutno ni za tim nema potrebe. Iako se za jakih vrućina osjeti veća potrošnja vjerujem ipak da smo uz kooperaciju s našim sugrađanima uspjeli izdržati ove teške nalete i štedjeti vodu, dodaje Župan.