15C° Karlovac

14C° Duga Resa

13C° Ogulin

15C° Ozalj

Rihanna je 2019., poput mnogih pjevača, podržala američkog nogometaša Colina Kaepernicka koji je bojkotirao američku himnu zbog nasilja nad Afroamerikancima Rihanna je 'popustila': 2019. je odbila pjevati na Super Bowlu, 2023. će nastupiti uz Jay Z-ja Bahata i prepotentna Engleska, koja se uoči polufinala ismijavala s Hrvatskom, danas je u drugom razredu Lige nacija. Gdje je Hrvatska? Gospodo Englezi, na Final Fouru, među četiri najbolje europske momčadi Gospodo, ima li tko jači? Lekcija kakvu su Austrijanci dobili još jedino od Janice i Ivice Kostelić Manekenka smatra da mladoliki izgled duguje vegetarijanstvu koje prakticira od 13. godine. Dugi niz godina se pridržava 'dugine dijete' koja sadrži hranu u spektru duginih boja, od plave, do narančaste Američka manekenka (68) je otkrila tajnu dobrog izgleda: 'Budite zdravi, ali i živahni!' Vukovar je ovog vikenda bio domaćin devetom Memorijalnom nogometnom turniru Blago Zadro, a pobjednici su postali nogometaši Širokog Brijega. U finalnoj utakmici nije bilo golova, hrvatski prvoligaš Slaven Belupo i Široki Brijeg su odigrali 0-0, a nakon udaraca s bijele točke slavio je Široki Brijeg 6-5. U polufinalu je Široki Brijeg, pak, s 3-2 bio bolji od Osijeka. Osječki nogometaši su osvojili treće mjesto nakon što su slavili protiv hrvatskog drugoligaša Vukovara 1991 s minimalnih 1-0 uz pogodak Petra Brleka. Inače, Vukovar 1991 je u polufinalu ranije poražen od Slaven Belupa s 2-3. Nogometaši Širokog osvojili su Memorijalni turnir Blago Zadro

Zelina preokretom u nastavku odnijela sva tri boda sa ‘Čavleka’

Turkalj u 29. minuti okrunio bolju igru ‘plavo-bijelih’ u prvom dijelu, no gosti su dominirali u nastavku i došli do pobjede 2:1.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 21. kola Četvrte lige Središte, poraženi od momčadi Zeline rezultatom 2:1.

Nakon solidnog prvog poluvremena činilo se da će Lucijanićeva momčad nastaviti pozitivni niz u proljetnom dijelu sezone. Međutim, Pausić i Novinić su zbog ozljeda u poluvremenu ostali u svlačionici i ‘plavo-bijeli’ su u nastavku potpuno pali, a gosti preuzeli konce igre u svoje ruke i preokretom došli do punog plijena.

Karlovčani su zaprijetili već u 4. minuti preko kapetana Štefančića, no njegov solidan udarac s ruba kaznenog prostora otišao je preko grede. Slično je završio i pokušaj Šalića u 10. minuti iskosa s lijeve strane, a u 13. je Turkalj iz dobre pozicije pucao pored vratnice. Domaći su imali inicijativu cijelo vrijeme i okrunili je pogotkom u 29. minuti. Štefančić je izveo udarac iz kuta s lijeve strane, kratko gurnuo za Magdića, ovaj sjajno ubacio, a Antonijo Turkalj ispred svog čuvara nogom ‘zakucava’ loptu u mrežu Zeline. Gosti su prvi udarac uputili nakon ubačaj iz kuta u 37. minuti, ali bezopasan, a onda je na drugoj strani minutu kasnije Novinić imao dobru priliku za povećanje vodstva Karlovca 1919, ali je njegov udarac glavom otišao preko grede. Zelina je u dva navrata opasno priprijetila u sudačkoj nadoknadi prvog dijela – najprije je Demirović obranio jak udarac iz daljine, a onda je dobar pokušaj gostiju s ruba kaznenog prostora fijuknuo pored vratnice.

Sasvim druga utakmica u nastavku: ‘plavo-bijeli’ se povukli, a gosti preokrenuli

I bio je to samo nagovještaj onoga što se dogodilo u nastavku. Trener Lucijanić u poluvremenu je u svlačionici morao ostaviti Pausića i Novinića zbog ozljeda, Karlovac 1919 se povukao, bio potpuno bezopasan, a gosti su preuzeli konce igre u svoje ruke. Opasno su zaprijetili u 57. minuti, ali preko grede, a onda su u 63. došli do poravnanja. Ovčar je prvo promašio iz sjajne situacije nakon ubacivanja s desne strane, no u nastavku akcije je nabacivanje s lijeve glavom ubacio u mrežu Demirovića. Nakon postignutog pogotka Zelinjani su nastavili s inicijativom, a nagrada im je stigla u 83. minuti. Netko od ‘plavo-bijelih’ igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a dosuđeni kazneni udarac Borovčak je sigurno pretvorio u 1:2. Tek nakon preokreta Karlovčani su se ‘probudili’ i u 84. i 85. minuti imali dobre prilike za poravnanje, ali nisu ih realizirali i bodovi su otišli u Zelinu.

Nogometaši Slunja sutra od 16 sati gostuju u Maču kod momčadi Gaja.

ATLETIKA

Seniori Karlovca sedmi u Kupu i ekipnom Prvenstvu Hrvatske, seniorke desete u Kupu