14C° Ogulin

12C° Ozalj

‘Zmajice’ u derbiju protiv Novog Zagreba vodile 2:0 pa izgubile

Iako su poražene, Dugorešanke su i dalje hit nove sezone skupine Centar 1.B nacionalne lige

Odbojkašice Plavog zmaja bile su na dobrom putu da upišu još jednu veliku pobjedu u skupini Centar Prve B nacionalne lige. U debiju kola u Zagrebu vodile su s 2:0 u setovima protiv vodećeg Novog Zagreba, no na koncu su poražene s 3:2 i osvojile utješni bod.

Bio je to derbi dostojan dvije vodeće ekipe na ljestvici nakon prva dva kola, koje su jedine imale maksimalnih 6 bodova. Dugorešanke su prva dva seta odigrale sjajno i bile na putu prema novoj pobjedi, no u nastavku utakmice su dosta pale i dopustile Zagrepčankama da potpuno preokrenu utakmicu. ‘Zmajice’ su se očito ove sezone specijalizirale za dobivanje super dramatičnih setova. Prvog protiv Karlovca u 1. kolu dobile su 29:27, istim su rezultatom načele i Dinamo prošlog vikenda, a danas su u Zagrebu prva dva dobile s 27:25.

U završnici prvog seta Dugorešanke su vodile 23:21. Igračice Novog Zagreba preokrenule su na 24:23 i došle do set lopte. ‘Zmajice’ su obranile tu i još jednu na 25:24 i onda iskoristile svoju prvu set loptu za 27:25 i 1:0 u setovima. U završnici drugog također je bilo 23:21 za Plavi zmaj. Zagrepčanke su poravnale na 23:23, no Dugorešanke su iskoristile treću set loptu i još jednom s 27:25 stigle do velikih 2:0. U trećem su vodile 16:13 i bile na putu prema tri boda, no domaće su igračice preokrenula na 17:16, kasnije pobjegle na 22:17 i privele set kraju s 25:19. Na krilima osvojenog seta Zagrepčanke su odlično krenule u četvrti i odmah povele 5:0. ‘Zmajice’ su cijelo vrijeme nastojale uloviti prednost, no nikako nisu uspijevale i s 25:17 Novi Zagreb je uspio poravnati. Kad su domaće igračice vodstvom 5:0 otvorile i odlučujući peti set, činilo se da su se Dugorešanke predale. Zagrepčanke su imale i velikih 8:2, međutim igračice trenera Dine Vasiljevića izvadile su posljednje atome snage i malo po malo topile prednost Novog Zagreba. Na 14:11 domaće su imale prvu meč loptu, no ‘zmajice’ su obranile tu i još jednu nakon nje i stigle na 14:13. Nažalost, treću meč loptu Zagrepčanke su iskoristile i s 15:13 došle do pobjede 3:2 u setovima.

Odbojkašice Karlovca sutra od 13 sati gostuju u Zagrebu kod ekipe Dinama.