14C° Ogulin

12C° Ozalj

‘Zmajice’ ispustile pobjedu nad Olimpikom II i uzele samo bod

Dugorešanke u četvrtom setu nisu iskoristile tri meč lopte

DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici 6. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, propustile nadigrati ekipu Olimpika II pa su na koncu poražene s 3:2 i osvojile samo utješni bod.

Na početku uvodnog seta Zagrepčanke su povele 7:3, a imale su i 11:4 i 18:13. Domaće igračice uspjele su se primaknuti na 21:20, no u završnici nisu bile dovoljno koncentrirane i set je s 25:22 otišao gošćama. A onda su u sljedeća dva ‘zmajice’ pokazale sjajnu dominaciju i preokrenule utakmicu. U drugom se velika borba vodila do 14:14, kada Dugorešanke rade sjajnu seriju 11:1 i poravnavaju s 25:15. U trećem su, nakon početnog vodstva Zagrepčanki 4:2, serijom 10:1 preokrenule na 12:5 i mirno privele set kraju s 25:13.

Nadali smo se da, na krilima preokreta, ‘zmajice’ mogu dobiti i četvrti i osvojiti sva tri boda, no gošće su ga otvorile vodstvom 5:0. Imale su Zagrepčanke i 9:1, no kako je set odmicao, domaće su igračice igrale sve bolje i u završnici povele 23:22. Uzele su tada gošće dva uzastopna poena i stigle do prve set lopte (24:23), no Dugorešanke su je obranile i došle do svoje prve meč lopte (25:24). S dva nova poena Zagrepčanke dolaze do svoje druge set lopte (26:25), no ‘zmajice’ uspijevaju obraniti i tu i stižu do svoje nove dvije meč lopte (27:26 i 28:27). Nažalost, ni njih nisu iskoristile, Zagrepčanke dobivaju tri uzastopna poena i s 30:28 izjednačuju na 2:2 u setovima.

Nakon početnih 3:3 u odlučujujem setu, gošće serijom 6:0 odlaze na 9:3. Tračak nade u preokret ‘zmajicama’ se pojavio kod 11:7 i 12:8, ali Zagrepčanke ipak nisu ispustile prednost i s 15:8 nanijele Dugorešankama četvrti uzastopni poraz.

Odbojkašice Karlovca sutra od 18 sati u Sportskoj dvorani dočekuju zagrebački Don Bosco.