4C° Ogulin

-0C° Ozalj

-0C° Slunj

‘Zmajice’ i Karlovčanke domaćim pobjedama završile jesenski dio sezone

Plavi zmaj će prezimiti na 5. mjestu ljestvice s 19, a Karlovac na sedmom sa 14 bodova

KARLOVAC, DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja i Karlovca u današnjim su dvobojima 10. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, posljednjeg u jesenskom dijelu sezone, upisale 3:0 domaće pobjede nad ekipama Siska i zaprešićkog Neba.

Dugorešanke su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’ odigrale još jednu zrelu utakmicu i rutinski nadigrale ekipu Siska s 3:0 u setovima. Bile su bolje suparnice u sva tri seta, a trener Dino Vasiljević dao je priliku svim igračicama.

Uvodni dio prvog seta bio je vrlo izjednačen. Kod 16:13 za ‘zmajice’ gošće uzimaju tri poena u nizu i poravnavaju, ali uzvraćaju odmah domaće igračice serijom 4:0 i odlaze na 20:16. Siščanke smanjuju na 20:17, a onda Dugorešanke osvajaju pet uzastopnih poena i osvajaju set s 25:17. Na početku drugog ‘zmajice’ su se odmah odvojile na 8:2, držale sigurno vodstvo tijekom cijelog seta i uzele ga s 25:16. A u trećem su se, nakon 13:7 za domaće igračice, Siščanke primakle na 14:12, ali samo za kratko. Uslijedila je domaća serija 9:3 i osvajanje seta ponovo rezultatom 25:16.

Nakon muke u prvom setu, Karlovčanke u nastavku utakmice dominirale

Karlovčanke su večeras u Sportskoj dvorani istim rezultatom u setovima slavile nad ekipom Neba iz Zaprešića. Bile su malo nesigurne u prvom setu, ali nakon što su ga uspjele dobiti, u nastavku su utakmice zaigrale puno sigurnije i odlučnije i zasluženo uzele sva tri boda.

Do završnice prvog seta ekipe su se neprestano izmjenjivale u vodstvu. Karlovčanke u završnicu ulaze s prednošću 20:19, ali tada posustaju i Zaprešićanke s pet poena u nizu dolaze do set lopte (24:20). Uspjele su domaće odbojkašice spasiti sve četiri set lopte gošći i doći do prve svoje (25:24), ali su onda igračice Neba osvojile dva uzastopna poena i s 26:25 došle do pete set lopte. Karlovčanke su spasile i tu i onda koncentrirano odigrale sljedeća dva poena i s 28:26 došle do prvog seta. I u drugoj dionici igre vodstvo je prelazilo s jedne na drugu stranu. Kod 13:13 karlovačke odbojkašice serijom 6:1 odlaze na 19:14, gošće smanjuju na 19:15, a onda Karlovčanke novom serijom 6:0 dolaze do seta (25:15). Na početku trećeg, kod 3:1 za Zaprešićanke, domaće igračice osvajaju 9 poena u nizu i preokreću na 10:3. Gošće im se približavaju na 12:11, ali Karlovčanke uzvraćaju novom serijom 8:2, odvajaju se na 20:13 i mirno privode utakmicu kraju s 25:16.

Plavi zmaj će prezimiti na 5. mjestu ljestvice s 19, a Karlovac na sedmom sa 14 bodova. Prvenstvo se nastavlja 3. veljače utakmicama 11. kola, u kojima će ‘zmajice’ gostovati u Zaprešiću kod Neba, a Karlovčanke u Zagrebu kod Olimpika II.

Aquaestil u unaprijed odigranom susretu 8. kola Superlige upisao pobjedu nad zagrebačkom Mladosti