23C° Ogulin

24C° Ozalj

25C° Slunj

‘Zmajice’ protiv Velike Gorice upisale svoju devetu ovosezonsku pobjedu

Uz manje probleme u drugom setu, Dugorešanke su došle do uvjerljivih 3:0 u setovima.

DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici 18. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, došle do svoje devete ovosezonske pobjede. Slavile su nad ekipom Velike Gorice s 3:0 u setovima.

Iako su se Velikogoričanke pojačale u zimskoj stanci, u nastojanju da izbore opstanak u ligi, Dugorešanke su dominirale u sva tri seta i prilično glatko došle do pobjede. Samo su u drugom setu, kad je trener Dino Vasiljević u igru ubacio igračice s manjom minutažom, gošće donekle zakomplicirale situaciju, no povratkom na teren najjače postave ‘zmajica’ stvari su sjele na svoje mjesto.

Domaće igračice dobro su ušle u utakmicu i prvi set u potpunosti dominirale. Došle su do vodstva 21:10 i onda ga bez problema privele kraju s 25:15. I u drugi su ‘zmajice’ krenule na isti način i odvojile se na 13:6. Imale su i 18:10, no kod 21:13 gošće im rade seriju 6:0 i primiču se na 21:19. Vratio je tada trener Vasiljević svoje najbolje igračice na parket i dobio set s 25:20. Početkom trećeg Velikogoričanke su dobro parirale. Međutim, kod njihovog vodstva 10:9 Dugorešanke osvajaju osam poena u nizu, odlaze na 17:10 i privode utakmicu kraju s 25:14.

Odbojkašice Karlovca sutra od 19:30 sati u Sportskoj dvorani dočekuju ekipu Mladosti II.