Zornice u nenormalnom: “Kad vam otmu sve, ostanu vam dvije ruke, sklopite ih i molite. Tad ste najjači”
Mnogi su se vjernici jutros smrzavali pred crkvama
Počele su mise zornice, tradicija i simbol vjere hrvatskog naroda, no ove godine održavaju se u nenormalnim uvjetima zahvaljujući odlukama nacionalnog stožera.
Ovako je jutros bilo u i pred crkvom bl.Alojzija Stepinca u Dugoj Resi. Brojni su vjernici ostali vani dok je crkva bila “na parove razbroj’s”. Prizori podsjećaju na neke iz mračnijih vremena naše povijesti, no kad čovjek ima vjeru, ima sve. 
“Kad vam sve oduzmu, ostat će vam samo dvije ruke, sklopite ih i molite, a tada ćete biti najjači”, rekao je upravo blaženi Stepinac.
Iako mnogi “pušu” na crkvu i vjernike i oni su pod posebnim povećalom pridržavaju li se mjera, ne treba smetnuti s uma da smo svi u istoj “kaši” i da svatko, nevjernik ili vjernik, osjeća pritisak ovog nenormalnog. Jedini prijedlog koji se ovih dana čuje jest možda razmisliti pa prebaciti zornice i mise u neki hodnik trgovačkog centra gdje se unatoč mjerama ovih dana vidi i sreće najviše ljudi. 🙂