Županijski Kup: Croatia ’78 ‘prošetala’ Zvečajem, Dominik Stipančić peterostruki strijelac za Žakanjčane, dalje prošli i Duga Resa 1929 i Barilović
Dvoboj u Vojniću razriješen je nakon raspucavanja jedanaesteraca, a Vrlovka je Korani ‘pokvarila’ svečanost u povodu prve službene utakmice na novom igralištu
U prvom kolu Kupa Nogometnog saveza Karlovačke županije Croatia ’78 ‘prošetala’ je Zvečajem, dalje su prošli i Duga Resa 1929 i Barilović, Korana je obilježila otvorenje novog igrališta ispadanjem od Vrlovke, a dvoboj u Vojniću razriješen je tek nakon jedanaesteraca.
Žakanjčani su još u petak slavili u Zvečaju nad domaćom Mrežnicom sa čak 11:0. Dominik Stipančić upisao je hat-trick već u prvih devet minuta, a do odmora su mrežu Zvečajaca tresli i Krznarić, Nikola Kapušin i Brbot. U nastavku se u strijelce upisao i Patrik Julian Stipančić, potom je Krznarić upisao svoj drugi gol, Dominik Stipančić zabio je još dva, a konačni rezultat postavio je Beg u 82. minuti.
Rečička Mladost i Kupa upisale domaće pobjede, Draganić slavio u Cetingradu
Rečička Mladost jučer je na svom terenu nadigrala Josipdol s 3:0. Goste je načeo Furač u 27. minuti, Spudić je u 73. minuti udvostručio prednost, a Furač svojim drugim golom šest minuta kasnije potvrdio pobjedu. Josipdolčani su posljednjih desetak minuta odigrali s igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Egon Božičević.
Osam pogodaka vidjeli su gledatelji u Donjem Mekušju, u ogledu Kupe i Krnjaka. Gosti su na odmor otišli s minimalnom prednošću pogotkom Darka Matijevića već u drugoj minuti, a u domaćeg se junaka prometnuo Stojković, koji je u igru ušao u 61. minuti i u samo četiri minute provedene na travnjaku preokrenuo na 2:1. Kada je Frketić u 67. minuti povisio na 3:1, činilo se da je priča gotova, no Krnjačani su pogocima Matanovića i Darka Matijevića u 73. i 74. minuti poravnali. Stojković je svojim trećim golom u 81. minuti donio Kupi novu prednost, a Barešić je postavio konačnih 5:3.
Draganić je u Cetingradu bio bolji od istoimenog domaćina rezultatom 3:1. Poveo je pogotkom Novosela u 38. minuti, Kobe je u šestoj minuti nastavka udvostručio prednost, Mladen Rakocija je u 58. minuti smanjio i vratio domaće u susret, a Novosel je u drugoj minuti sučevog dodatka potvrdio prolazak Draganićaka u osminu finala.
U Vojniću odlučivali jedanaesterci, Dugorešani opravdali status favorita
Dvoboj u Vojniću između Petrove Gore i Frankopana odlučen je tek nakon raspucavanja jedanaesteraca. Već u trećoj minuti Brgles je domaće doveo u vodstvo, a poravnao je Kristijan Tokalić u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena. U 79. minuti Ljubijankić je pogodio za novu prednost Vojnićana, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Kusanić je pogodio za 2:2 i odveo susret u raspucavanje. A u njemu su gosti bili uspješniji i slavili sa 4:3. Za njih su pogađali Goran Rožić, Kusanić, Marin Rožić i Čurilović, a nije Kristijan Tokalić, dok su za domaće uspješni bili Brgles, Gvozdenović i Lončar, a nisu pogodili Bajramović i Ljubijankić.
Duga Resa 1929 na svom je stadionu s 3:1 nadigrala momčad Plaškog. Povela je pogotkom Despota u 31. minuti, a Jaković je u posljednjoj minuti prvog poluvremena pogodio za odlazak na odmor s 2:0. Planinac je u 63. minuti razriješio sve dvojbe oko pobjednika, a počasni pogodak za goste postigao je Hrvoje Ivan Matovina u 84. minuti.
Barilović glatko slavio u Oštarijama, minimalne pobjede Tuškana i Vrlovke
Tuškani su na svom terenu pobijedili aktualnog prvaka Druge županijske lige, Dobru iz Svetog Petra, s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan prolaska u daljnje natjecanje postigao je Danijel Valić u 27. minuti.
Barilovčani su u potpunosti opravdali status favorita u Oštarijama. Već nakon nepunih 14 minuta poveli su 3:0 pogocima Škrtića, Gabrijela Štefanca i Matea Štefanca, Sertić je s bijele točke smanjio, a Gabrijel Štefanac u 44. minuti svojim drugim golom odveo goste na odmor s lijepih 4:1. Jurić je u 68. minuti bio autor petog gola Barilovčana, Paher je pet minuta kasnije smanjio, Jurić svojim drugim pogotkom povisio na 6:2, a konačnih 7:2 postavio je Capan u 87. minuti.
Turanjska Korana, povratnik u seniorski nogomet, nije uspjela rezultatski uveličati svečanost u povodu prve službene utakmice na svom novom igralištu. Ugostila je Vrlovku iz Kamanja, koja je na kraju prošle sezone ispala iz Prve županijske lige. Gosti su poveli već u drugoj minuti pogotkom Novosela i, kasnije se ispostavilo, bio je to odlučujući trenutak susreta, vrijedan plasmana Kamanjčana u osminu finala.
U prvom su kolu slobodni bili Vojnić ’95, Ilovac, Ogulin, Vatrogasac, Zrinski Ozalj, Slunj i novigradska Dobra, a Karlovac 1919 je na temelju koeficijenta izborio izravan plasman u pretkolo Hrvatskog kupa pa ove sezone ne nastupa u županijskom Kupu.
(autor: Gordan Tomičić)