Radio Mrežnica
Podijeli

Županijski pravaši napustili HSP AS

– Zbog čiste privatizacije naše stranke od strane glavnog tajnika i njemu poslušnih i podobnih ljudi, dogodilo se ovo što se je dogodilo. Vodstvo stranke na čelu s Ivanom Tepešom i Perom Ćorićem, kao i svi oni koji su sudjelovali u pregovorima, učinili su niz predradnji koje su rezultirale krahom na netom završenim izborima, stoji među ostalim, u priopćenju sad već bivšeg HSP AS-ovca Željka Bokulića koji naglašava kako pravaši u Karlovačkoj županiji nikada nisu i neće podržavati jednoumlje.

"Kada kažem vodstvo stranke, na jedan način mislim i na sebe, onako kako bi svaki dopredsjednik stranke to i mislio. Očekivati je da su sve organizacije, među kojima je i jedna od najjačih-karlovačka, bila uključena u donošenje odluka. Međutim, imam potrebu, u ime svih divnih ljudi koji čine snagu karlovačke organizacije, reći da to nije bilo tako. Kao dopredsjednik stranke, na većinu sastanaka nisam bio pozvan, nisam znao što se događa, niti što se planira. Ne žalosti me to. Žalosti me činjenica da smo jedini ukazivali na scenarij koji se dogodio. Pravaštvo je jedno, a politika koju provode gore navedeni je nešto sasvim drugo.

Na Predsjedništvu stranke održanom 23. rujna 2016. tražili smo neopozive ostavke od strane glavnog tajnika i njegovih sljedbenika. Svojim stavom, radom i potezima koje vuku zadnjih dana, stvaraju nepoželjan stav. Što god da su dotakli, upropastili su i razjedinili. Karlovačku županijsku organizaciju nisu i neće. Slijedom svega navedenoga, županijski odbor HSPAS Karlovačke županije na sinoć održanoj sjednici na kojoj je bio i nazočan Glavni tajnik Pero Ćorić, donijelo je odluku o istupanju iz članstva stranke. Nikada  nismo i nećemo podržavati jednoumlje koja nam se nameće.

Iako o ovom potezu razmišljamo već duže vrijeme, profesionalno i korektno ponijeli smo se do samoga kraja, pokušavajući pronaći zajednički jezik što nekolicini „vodećih“ pravaša, očito nije u interesu. Upravo iz tog razloga nazočili smo svim sastancima, uključujući i sinoćnji.
Tko zna, možda bi zbog neslaganja u stavovima i razmišljanjima, „kršenju“ jednog od osnovnih ljudskih prava, svjedočili novom načinu rada pravaša pa uskoro iz medija saznali da nismo više dio HSP AS. 

Ovo je Pravaška katarza, koja je i dobra i to bi morao biti temelj za katarzu svih pravaških stranaka, a nakon čega bi moralo i trebalo doći do pravaškog ujedinjenja sa novim i neopterećenim ljudima te ovom prilikom pozivamo sve pravaše da se ujedinimo. To je jedini način opstanka pravaštva u našoj Domovini, poručuju sad već bivši HSP AS-ovci.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više