Radio Mrežnica
Podijeli

Županijski vijećnici bez besplatnog parkinga

Naime, vijećnike, ali ni županijsku upravu, novi koncesionar – gradska tvrtka Mladost, nije obavijestila o tome da više ne vrijedi dogovor koji je bio postignut s bivšim koncesionarom, privatnom tvrtkom, o besplatnom parkiranju za vijećnike Županijske skupštine za vrijeme trajanja sjednice.

Vijećnici su bili nemalo iznenađeni kada su na svojim vjetrobranskim staklima pronašli dnevne karte od po 100 kuna. Kazne nisu dobili oni vijećnici koji su uspjeli naći mjesto na parkiralištu ispred gradskog Magistrata, ali svi ostali koji su parkirali izvan Strossmayerovog trga nisu bili te sreće.

– Zanima me zašto nismo bili na vrijeme obaviješteni prije prethodne sjednice da barem platimo taj parking. Trebali smo biti informirani da nam se to ne desi jer to je bilo stvarno neugodno iznenađenje, pitala je SDP-ova Katarina Srakočić.

Iznenađeni su bili i u Županiji.

– Mi smo zaista mislili da će taj dan funkcionirati sistem koji je funkcionirao svo ovo vrijeme s obavijestima koje su vijećnici stavljali na vjetrobranska stakla i tako bili oslobođeni od plaćanja. Pokušali smo kontaktirati s tvrtkom, ali na žalost politika je takva da besplatnog parkinga za naše vijećnike na taj dan više nema, rekla je pročelnica tajništva Irena Gerovac Zrnić.

Osim što više nemaju besplatan parking, vijećnici će morati i sami podmiriti dobivenu kaznu.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više