Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Žuti’ nadigrali Buzet II i upisali drugu uzastopnu ligašku pobjedu

Karlovčani su utakmicu prelomili između 45. i 55. minute serijom 8:2.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Sportskoj dvorani, u dvoboju 13. kola Druge hrvatske lige Zapad, pobijedili momčad Buzeta II s 26:22 i upisali drugu uzastopnu ligašku pobjedu.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena s malo pogodaka, te vrlo slične prve polovice nastavka, ‘žuti’ su utakmicu prelomili između 45. i 55. minute, kada su se serijom 8:2 odlijepili na 25:18 i zasluženo uzeli nova dva boda, kojima su ulovili priključak s gornjim dijelom ljestvice.

U prvih 30 minuta momčadi su se konstantno smjenjivale u vodstvu, a jedinu prednost od dva pogotka imali su gosti u 21. minuti (10:8). No do kraja prvog dijela više nisu uspjeli postići pogodak, pa su domaći preko Čavlovića i Luketića poravnali i na odmor otišli s 10:10.

Prvo vodstvo od dva razlike (16:14) Karlovčani su dohvatili u 40. minuti, a utakmicu su, kako smo naveli, riješili između 45. i 55. minute. Tada su serijom 8:2 od 17:16 odmakli na velikih 25:18. Buzećani su sa četiri uzastopna gola smanjili na 25:22, a Božić je u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu.

Prvi strijelac ‘žutih’ bio je Zlatko Gvozdanović s 10 pogodaka, Luketić je dao 6, Mandić 4, Čavlović 2, a Blašković, Marić, Božić i Macokatto po 1 gol.

Karlovčani su ovom pobjedom zadržali 6. mjesto ljestvice s 12 bodova i primakli se na bod Trsatu i Zametu II. U sljedećem kolu gostuju upravo u Rijeci kod momčadi Trsata.