17C° Duga Resa

20C° Ogulin

18C° Ozalj

18C° Slunj

Ovaj recept je odlično rješenje ako vam ostane viška pire krumpira. U smjesu koja se spominje u receptu možete dodati i nešto svoje, recimo sitno isjeckanu slaninu ili naribanu tikvicu Ne bacajte pire krumpir, već od njega napravite super muffine! Serie A nastavlja se za dva tjedna, a navijači Milana brinu se hoće li Ibrahimović zaigrati nakon što je zaradio ozljedu mišića i otputovao u Švedsku. Posljednji nalazi kažu - Zlatan će propustiti prvih par utakmica, ali će se onda vratiti na travnjake, piše Corriere dello Sport. Milan će odmjeriti snage s momčadi Lazija 4. srpnja, a tri dana kasnije ugostiti Juventus na svom terenu. Upravo bi za te utakmice Zlatan trebao biti spreman. Zlatan se vraća početkom srpnja Načelnik Općine Jelenje Robert Marčelja na jučerašnjoj je sjednici Povjerenstva za odlučivanje o sprječavanju sukoba interesa iznio svoje viđenje u postupku oko nesklada u vlastitoj imovinskoj kartici. Naime, Marčelja je prijavljen Povjerenstvu jer u svoju imovinsku karticu nije unio podatak o smanjenju plaće krajem 2017. godine. Mislio je kako smanjenje imovine nije potrebno unositi. To je ispravio početkom 2019. godine. Međutim, to ga nije spasilo od opomene i kazne od 2000 kuna, koju može platiti u četiri rate, jer nije na vrijeme uskladio plaću sa stanjem u kartici. - Krajem 2017. godine, kada smo dolaskom na vlast zatekli loše stanje u općinskoj blagajni, kao jedna od mjera uštede bila je smanjenje plaće načelniku i zamjeniku načelnika u iznosu oko 20 posto - rekao je Marčelja, član Primorsko goranskog saveza. Plaća mu, prema podacima u imovinskoj kartici, sada iznosi 12.137,18 kuna neto. Načelnik Jelenja smanjio sebi plaću i - dobio 2000 kn kazne! U vožnji ljudi danas provode puno vremena, pa nije čudno da neke nesvjesne radnje postanu navike. No, problem se javlja kad s tim navikama uzrokujemo nepotrebnu štetu na svojim vozilima Velika greška koju većina ljudi radi u autu - a time ga oštećuju

‘Žuti’ poraženi od Rovinja, utakmicu obilježilo vrlo slabo suđenje i velika nervoza

Strijelce domaćeg sastava predvodio je Zlatko Gvozdanović s 10 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 12. kola Druge hrvatske lige Zapad, poraženi od momčadi Rovinja rezultatom 26:24 i upisali prvi poraz u proljetnom dijelu sezone.

Obzirom su gosti u borbi za naslov prvaka i plasman u viši rang, a Karlovčani su, s dvije pobjede na kontu, imali veliku želju ‘skinuti im skalp’ i nastaviti pobjednički niz, znali smo da će to biti vrlo tvrda i neizvjesna utakmica. Na koncu je bila i vrlo nervozna, a tome su uvelike pridonijeli zagrebački suci Matko i Toni Buturović svojim čudnim odlukama i neujednačenim kriterijem, definitivno više na štetu domaćih. Već sredinom prvog dijela, po mnogima prestrogo, dodijelili su crveni karton Karlu Mandiću zbog grubljeg prekršaja, Blašković je već u 28. minuti zaradio treće isključenje, ali i tijekom svih 60 minuta izazivali su salve negodovanja s tribina i domaće klupe. Sve to, naravno, utjecalo je na koncentraciju karlovačkih rukometaša, koji su promašili velik broj zicera i napravili dosta neforsiranih grešaka, što ih je na koncu stajalo poraza.

Rovinjani su bolje otvorili utakmicu i u 5. minuti poveli 4:1. Domaći su se tri minute kasnije primakli na 5:4 i držali priključak do 17. minute, kada su gosti ponovo otišli na +3 (9:6). U 22. minuti Rovinjani dižu prednost na 12:7, Karlovčani u 28. smanjuju na 13:11, ali završnicu prvog dijela odigravaju slabo pa gosti s nova tri gola na odmor odlaze s velikih 16:11.

Domaći su bolje zaigrali u nastavku, pogotovo u obrani, i prava je šteta što u prvih 10 minuta drugog dijela to nisu kapitalizirali. Uspjeli su zaustaviti nekoliko uzastopnih napada Rovinjana, ali su s druge strane zapucali 3-4 zicera pa su gosti, od 17:14, serijom 5:1 ponovo odmakli na veliku prednost (22:15). U samoj završnici Karlovčani su iskoristili nekoliko gostujućih promašaja i pogrešaka, primakli se na -2 (25:23), ali za nešto više od toga nije bilo vremena.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Zlatko Gvozdanović s 10 pogodaka, Kordić je dao 5, Čavlović 3, Luketić i Krupa-Jurić po 2, a Blašković i Mandić po 1 gol.

Unatoč porazu, rukometaši Dubovca-Gaze ostat će na 4. mjestu ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu gostuju kod Buzeta II. Karlovac II sutra od 16 sati u Sportskoj dvorani ugošćuje posljednjeplasiranu momčad Verude iz Pule.

Karlovac 1919 s 2:0 bolji od Vatrogasca, prvotimci u nastavku odigrali ‘pod ručnom’