Zvjezdano ljeto danas nastavlja u jakom ritmu uz izložbe, koncerte i proslavu 30 godina mažoretkinja
Današnji program donosi inovaciju Angel VR u Karlovac, a radi se o iskustvu virtualne stvarnosti koje briše granice između publike i plesa
Nakon pakleno vrućeg vikenda i bogatog programa na Zvjezdanom ljetu, ovog tjedna očekuje nas još više aktivnosti i još bogatiji program.
Današnji program donosi inovaciju Angel VR u Karlovac, a radi se o iskustvu virtualne stvarnosti koje briše granice između publike i plesa. Prenosi sudionike u očaravajući svijet sofisticiranog ratnika – ‘anđela’.
U ovom susretu ‘anđeo’ stupa u jedinstveni odnos sa svakim gledateljem, reagirajući na njegove odluke i stvarajući osobno, neponovljivo putovanje. Termini u kojem zainteresirani mogu isprobati ovo iskustvo su u 18, 19, 20 i 21 sati u Gradskom muzeju Karlovac.
Karlovačke mažoretkinje ove godine slave 30 godinu od osnutka, a u povodu obljetnice organiziraju ‘Mažoret večer’ u kojoj će nastupati sve generacije mažoretkinja. Ugostit će ih pozornica košarkaškog igrališta u Šancu u 18 sati, a stavljena je i nova podloga za gledatelje.
Sat vremena kasnije u Gradskoj knjižnici otvorenje je izložbe fotografija o Lei Deutsch u sklopu Dana židovske baštine. Inače, Lea Deutsch bila je hrvatska glumica židovskog porijekla i jedno od najvećih dječjih umjetničkih čuda, a prvi put pred publikom je nastupila sa samo dvije godine. Nastupala je na pozornici Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, a nakon donošenja rasnih zakona i uspostave NDH zabranjeno joj sudjelovanje u javnom životu. Preminula je tijekom deportacije u Auschwitz, 1943. godine.
Glazbeni paviljon uveličat će koncert ‘Karlovcu našem voljenom gradu’ Mješovitog pjevačkog zbora umirovljenika ‘Vid Rukavina’ u 20 sati, a sat vremena kasnije u Tijesnoj ulici u sklopu KaKaFe-a igra predstava ‘Tri sestre na instagramu’ Gradskog kazališta Sisak.
(Autor: Tonko Tomičić)