12C° Duga Resa

13C° Ozalj

11C° Slunj

Zvonko Pamić iz ‘slobodnjaka’ donio Karlovcu 1919 sva tri boda u domaćem dvoboju s Maksimirom

Pobjednički pogodak Pamić je postigao u 86. minuti, a slobodni udarac izborio je Luka Basar.

KARLOVAC – Pogotkom Zvonka Pamića iz slobodnog udarca nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 30. kola Treće hrvatske lige Središte, nadigrali momčad Maksimira iz Zagreba rezultatom 1:0.

Zasluženo su ‘plavo-bijeli’ došli do svoje dvanaeste prvenstvene pobjede. Bili su bolji protivnik, pogotovo u drugom poluvremenu, stvorili dosta prilika, a kad nisu do mreže Zagrepčana uspjeli doći iz igre, ukazao se Zvonko Pamić i krasnim pogotkom iz slobodnog udarca donio sva tri boda. Momčad Maksimira, najefikasnija u ligi nakon vodećeg Jaruna, malo je toga pokazala. U prvom dijelu su imali više loptu u nogama, ali nisu stvorili izrazitu priliku, a u nastavku su odigrali potpuno podređenu ulogu i zapravo mogu biti zadovoljni što iz Karlovca nisu otišli s još pokojim pogotkom u mreži.

Treneru Ćuku u kadar su se vratili Bagarić, Pausić, Prpić i Đukić, a nije mogao računati na kartoniranog Vratarića te ozlijeđene Pahanića i Kelavu. U utakmicu je krenuo ponovo s Bogovićem među vratnicama, Basarom, Pausićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Soldom i Sušilovićem prema naprijed.

Domaći su počeli dosta dekoncentrirano i u prve dvije minute izgubili dvije lopte na svojoj polovici, iz kojih je Maksimir došao do dva udarca na vrata, ali oba je Bogović bez problema ukrotio. U 6. minuti Sušilović je ukrao loptu nakon greške gostiju, došao do ruba kaznenog prostora i pucao, ali pored vratnice. Šest minuta kasnije Bagarić je dobro ubacio s desne strane, ali udarac Pausića glavom otišao je preko grede, a u 22. minuti bilježimo neugodan pokušaj Zagrepčana iskosa s lijeve strane, lopta je na putu prema vratima očešala nekog od domaćih, no Bogović je još jednom bio siguran. U 30. minuti kapetan Mamić je gurnuo Soldu u prvu veliku priliku domaćih, ovaj se izborio za prostor za udarac i pucao sa 7-8 metara, ali Javor je odlično obranio. Dvije minute kasnije neoprezni Pausić je izgubio loptu u svojoj polovici, ali udarac Pavlovića s ruba kaznenog prostora je prošao pored vratnice. Vratar Javor loše je izbio jednu loptu u 40. minuti, dokopao je se Sušilović, ušao u kazneni prostor, ali je potom slabo pucao ravno u zagrebačkog čuvara mreže. Posljednju priliku u prvom dijelu domaći su imali odmah u sljedećoj minuti. Olmo je izbacio Sušilovića na lijevu stranu, ovaj dobro ubacio, no udarac Solde glavom Javor je zaustavio.

Pritisak Karlovca 1919 u nastavku

U nastavak se krenulo bez izmjena, ali s vidljivom većom motivacijom Karlovca 1919 da dođe do pobjede. U 49. minuti, nakon ubačaja Bagarića iz slobodnog udarca s lijeve strane, vratar Javor otišao je ‘u prazno’, Knezović je tukao glavom, ali netko od domaćih je izbio loptu koja je išla prema mreži u korner. Iz tog ubačaja iz kuta, kojeg je uputio Bagarić, još jednom je dobro skočio Knezović i pucao glavom, a vratar Javor izbio loptu ispod grede u novi korner. Jedinu prijetnju u nastavku gosti su uputili u 51. minuti. Mamić je dobro pucao iskosa s lijeve strane s nekih 17-18 metara, no Bogović se lijepo ispružio i izbio u korner. Dvije minute kasnije Ćuk umjesto Mamića i Solde u igru ubacuje Mićunovića i Čakarića i dodatno pojačava pritisak na goste, koji su dosta teško izlazili iz svoje polovice. U 61. minuti ulazi Đukić umjesto Bagarića, a osam minuta kasnije Pamić umjesto Marinića. U 72. minuti bilježimo novu dobru priliku domaćih. Čakarić je podvalio loptu Đukiću iza obrane Zagrepčana, no ovaj je pucao iskosa s lijeve strane pored suprotne vratnice. Dvije minute kasnije Prpić je probio lijevu stranu i ubacio, gosti su odbili loptu natrag do karlovačkog lijevog braniča, koji je snažno opalio iskosa, ali Javor je obranio. U 83. minuti Sušilović je dao odličnu prizemnu povratnu loptu u kazneni prostor, natrčao je Mićunović, ali pucao preko grede. U sljedećoj minuti Karlovac 1919 ima novu veliku priliku. Mićunović podvaljuje loptu iza obrane gostiju za Čakarića, ovaj je oči u oči s Javorom, ali puca ravno u njega. I onda u 86. minuti stiže trenutak odluke. Basar je izborio slobodni udarac na nekih 22-23 metra od gostujućeg gola, a Zvonko Pamić pokazuje da nije potpuno izgubio vještinu iz prvoligaških dana. Krasnim udarcem prebacuje zid i neobranjivo pogađa mrežu Javora za konačnih 1:0 i sva tri boda.

U sljedećem kolu, već u srijedu, Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Vrbovca.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom