18C° Duga Resa

18C° Ogulin

18C° Ozalj

Gvozdanović iz sedmerca nakon isteka vremena donio ‘žutima’ pobjedu u Rijeci

Velikim preokretom u drugom poluvremenu Karlovčani anulirali 23:17 vodstvo Riječana i došli do nova dva boda.

Pogotkom Zlatka Gvozdanovića iz semerca nakon isteka vremena, rukometaši Dubovca-Gaze danas su u Rijeci, u utakmici 14. kola Druge hrvatske lige Zapad, pobijedili domaću momčad Trsata rezultatom 27:26.

Nakon samo tri upisane pobjede u prvom dijelu sezone, ‘žuti’ u nastavku prvenstva bilježe jako dobre rezultate. U pet odigranih kola proljetnog dijela sezone upisali su već četiri pobjede i probili se sa začelja u gornji dio ljestvice. Danas su u Rijeci napravili veliki preokret u drugom poluvremenu i praktički izgubljenu utakmicu pretvorili u pobjedu.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno. Karlovčani su u vodstvu bili u dva navrata u samom početku utakmice, no veći dio prvog dijela prednost su imali domaći i na odmor otišli sa 14:12.

U nastavak su puno bolje krenuli Riječani i u 45. minuti došli do velikih 23:17. Činilo se u tim trenucima da je pitanje pobjednika riješeno, međutim domaći se počeli padati u igri, a Karlovčani su to iskoristili i krenuli u preokret. Stisnuli su obranu, zabili nekoliko pogodaka iz protunapada, napravili seriju 8:1 i pogotkom Gvozdanovića u 58. minuti poveli 25:24. Riječani su u posljednjoj minuti poravnali na 26:26, ali Luketić je u  zadnjim sekundama ušao s krila i izborio sedmerac, a Gvozdanović ga nakon isteka vremena realizirao za pobjedu 27:26.

Najefikasniji u karlovačkim redovima bio je junak Gvozdanović s 9 pogodaka, Luketić je dao 6, Čavlović 5, Matija Belavić 4, Mandić 2, a Blašković 1 gol.

Nakon 14. kola, ovisno o ishodu dvoboja Zameta II i Senja, Karlovčani će se popeti na 4. ili 5. mjesto ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju momčad Senja.