13C° Ogulin

12C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovački rukometaši, na Glumčev i Čakarićev ‘pogon’, odnijeli bodove iz Trogira

Vratar Antonio Glumac ubilježio je 21 obranu, a mladi Juro Čakarić zabio 11 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Trogiru, u utakmici 20. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili istoimenu domaću momčad rezultatom 34:29.

Nije nam poznato ima li Trogir neku kulturnu manifestaciju posvećenu glumcima, ali večeras je na programu imao ‘Večer Glumca’! Karlovački vratar odigrao je vjerojatno partiju karijere – ubilježio je 21 obranu, 4 asistencije, jednu osvojenu loptu i jedan pogodak. Uz njega svakako treba istaknuti i mladog Juru Čakarića, koji je još jednom sjajno zamijenio ozlijeđenog Šnajdera i zabio 11 pogodaka. Momčad trenerice Tanje Rašić odigrala je dobro u obrani, posebno u drugom poluvremenu, a iako je napravila dosta tehničkih grešaka, kontrama je ‘slomila’ domaćina i zasluženo slavila. I još jednom treba naglasiti da je Karlovac večeras bio bez čak osmorice igrača, što zbog ozljeda, a što zbog obaveza. Igrao je bez pravog kružnog napadača, a Begić, koji je započeo utakmicu na toj poziciji, ozlijedio je prst već u 3. minuti pa su u nastavku susreta tu rolu odigrali Janjanin i mladi Busak.

U 12. minuti Trogirani su poveli 7:4, a Karlovčani uzvratili serijom 4:0 i u 15. preokrenuli na 8:7. Domaćin je još u dva navrata imao +1 (9:8 i 10:9), a onda su naši preuzeli vodstvo i do odmora napravili +5 (20:15). S nova dva pogotka na početku nastavka Karlovčani su podigli prednost na 22:15. Trogirani su s tri uzastopna pogotka u 40. minuti smanjili na 24:20, ali karlovački su rukometaši odmah uzvratili serijom 3:0, ponovo se odvojili +7 (27:20) i bez problema utakmicu priveli kraju.

Juro Čakarić je, kako smo već spomenuli, bio prvi strijelac karlovačke ekipe s 11 pogodaka, Capan je dao 7, Sudarić 6, Horvat 4, Šolić i Janjanin po 2, a Bosiljevac i Glumac po 1 gol. Uz sjajnog Glumca s 21 obranom, dvije je upisao i mladi Jurčević.

Ovom pobjedom Karlovac se vratio na 2. mjesto ljestvice s 28 bodova i zadržao teoretske izglede za osvajanje naslova. Ali vjerojatno samo do sutra, kada vodeći Dubrovnik dočekuje desetoplasirani Split. Upišu li Gospari pobjedu, dva kola prije kraja sezone osigurat će titulu prvaka i plasman u Premijer ligu.