– Za sada neće stati, znači dogovor je s Montcoginom da isporuka plina ide do daljnjega i za sada građani ne trebaju strahovati u ovih par dana da će stati. Na sastanku s predstavnicima Montcgogima dogovoreno je da isporuka plina ide i dalje, dok se ne dogovori s predstavnicima Grada kako će se platiti ovi dosadašnji računi. Znači, obustave plina zasad nema – kazao je Fudurić.
Osigurana je tako isporuka jednog energenta, plina, kako je kazao Fudurić, do daljnjega, dok se ne riješi pitanje plaćanja već pristiglih računa i onih koji trebaju doći.
Iz Toplane su, podsjetimo, jučer poručili kako će sezona grijanja biti upitna ne dobije li tvrtka pozajmicu i jamstvo za kredit. O tome će se uskoro razgovarati i s predstavnicima vlasnika – Grada, odnosno, članovima Nadzornog odbora.
– Trebamo se sastati u sljedeća tri do četiri dana; sad da li ćemo uspjeti ovaj tjedan… Ako ne, onda početkom sljedećeg tjedna. Tu situaciju moramo riješiti, jer grijanje, po meni, mora ići dalje, ali na koji način, ne znam – kaže Fudurić.
Osim toga, Toplana će pokušati pronaći rješenje i s Ministarstvom gospodarstva nakon što je Vlada donijela odluku da cijene grijanja trebaju biti vraćene na one prije siječnja 2006. Naime, zajedno s ostalim toplanama u Hrvatskoj, uputit će pismo Vladi kojim traže očitovanje o njihovom, odavno poslatom, zahtjevu za podizanjem cijena grijanja.
– Dogovor će uslijediti nakon pisma našeg prema Vladi, da li smo obavezni vraćati cijenu na staro i, ako jesmo, kako ćemo dalje poslovati – najavio je Fudurić.