Mladić, za kojim je tjeralicu raspisao i Županijski sud u Zagrebu, navodno je stupio u spolni odnos s 14-godišnjom djevojčicom. No, tu njegovim opačinama nije bio kraj jer, osim što mu se na teret stavlja seksualni odnos s djetetom, saznaje se da je više mjeseci iznuđivao i novac.
Policija je potvrdila da je iznuđivao od dvojice maloljetnika, a da je seksualni odnos imao sa spomenutom djevojčicom kada joj je bilo 13 godina.
– Dana 26. studenog 2007. godine ova Policijska uprava u Istražni centar Županijskog suda u Karlovcu privela je 19-godišnjaka iz Karlovca, zbog osnovane sumnje da je počinio jedno kazneno djelo iz članka 192. KZ (spolni odnošaj s djetetom) na štetu 14-godišnjakinje, koja je u vrijeme počinjenja kaznenog djela imala 13 godina. Također je podnijeta kaznena prijava zbog osnovane sumnje da je isti počinio, u vremenu od siječnja do studenog 2007. godine, dva kaznena djela iz čl. 234. KZ (iznuda), na štetu 16-godišnjaka i 17-godišnjaka iz Karlovca – izjavila je za Radio Mrežnicu glasnogovornica PU karlovačke Tanja Petrić.
Prema Kaznenom zakonu Republike Hrvatske, za spolni odnošaj s djetetom predviđena je kazna zatvora od “najmanje pet godina ili kazna dugotrajnog zatvora”.
Za iznudu predviđena je kazna “od jedne do pet godina zatvora”, ako se protupravna imovinska korist stekne silom ili ozbiljnom prijetnjom, te “od tri do deset godina zatvora”, ako je pri počinjenju kaznenog djela uporabljeno kakvo oružje ili opasno oruđe, ili je djelom pribavljena znatna imovinska korist, ili je djelo počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije.