Na adresu županijskog Saveza stiglo je anonimno pismo u kojem se ukazuje da čelništvo NK Rakovca iznosi neistinite i krive podatke o klubu, pa je Savez zatražio od Ureda državne uprave Karlovačke županije uvid u spis kluba. Uvidom je ustanovljeno da podaci iz Ureda državne uprave ne odgovoraju podacima koje o klubu ima Nogometni savez Karlovačke županije, pa će Disciplinska komisija protiv predsjednice kluba Jelene Laić pokrenuti postupak zbog neistinitog predstavljanja.
Utvrdi li se odgovornost predsjednice Laić, ista bi mogla biti kažnjena zabranom obavljanja svih dužnosti u nogometu na određeno vremensko razdoblje.
Savez je također utvrdio da NK Rakovac nije održao skupštinu od 2004. godine pa će i protiv kluba biti pokrenut disciplinski postupak, a legitimni predstavnici kluba bit će pozvani na sastanak u prostorije Saveza.