Radio Mrežnica
STOŽER OBJAVIO Podijeli

Do kraja siječnja i dalje zatvoreni restorani, kafići, teretane…”Nema opuštanja”

Pada broj hospitaliziranih i onih na respiratoru

U Hrvatskoj nema popuštanja mjera zbog koronavirusa.

Sve mjere će se produžiti i ostati na snazi do 31. siječnja. To znači da do daljnjeg ostaju zatvoreni svi ugostiteljski objekti, teretane, ograničen je broj putnika u javnom prijevozu.

Na jednom mjestu i dalje se ne smije okupljati više od 10 osoba iz više od dva kućanstva. Obvezno je nošenje zaštitnih maski u zatvorenim prostorima i na javnim površinama u situacijama kada nije moguće održavati razmak.
Naglašeno je da se mora pratiti situacija u zemljama u okruženju gdje broj zaraženih raste, ali i širenje novog soja koronavirusa.
Padaju brojevi hospitalizacija i ljudi na respiratoru. Iako pada broj incidencija i broja oboljelih, ne trebamo se opuštati. Sadašnje brojke su rezultat pridržavanja mjera, napominje Beroš.

U Hrvatskoj je zaključno sa 7. siječnjem cijepljeno 24.985 osoba, a u Sisačko moslavačkoj 3 tisuće. Učinak potresa te božićnih i novogodišnjih blagdana na epidemiju bit će vidljiv tek za nekoliko tjedana, rečeno je.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više