Večeras se pale uskrsni krijesovi, Vuzmenke kao simbol tradicije
Negdje ih je zadnje dvije godine “pojela” korona, negdje neki drugi razlozi, no još ih ima
Paljenje uskrsnih krijesova, Vuzmenki, na Veliku subotu prekrasna je hrvatska tradicija.
Zadnje dvije godine bilo ih je nešto manje zahvaljujući stanju s virusom, no ove godine Vuzmenke bi ponovno trebale obasjati nebo.
Ovo su lokacije koje smo zasad saznali: Vučjak, ispred Etno kuće u 20 sati, u organizaciji KUD-a sveta Ana, Vučjak, Planinarsko društvo Dubovac na Planinarskoj kući na Kalvariji, potom Tuškani, zatim u Vivodini i već tradicionalno na Vili Anzić, potom Veselići, Netretić…
Do prije tri godine Vuzmenka se palila i u Dugoj Resi, u organizaciji DVD-a Stara Sela, ali nakon bezobrazluka mještana koji su vatrogascima dovezli hrpu glomaznog otpada misleći se valjda na taj način ga i riješiti, odustali su. Podsjećamo na tekst ovdje.
Uključite se u komentare i na našem fejsu.