Vrijedan je 29,9 tisuća eura od čega je više od 87 posto novca stiglo bespovratno iz fonda Europske unije.
Kako se čulo na današnjoj pressici cilj je u godinu dana ojačati partnerstvo potpornih institucija s privatnim poduzetnicima kako bi tržište rada konačno profunkcioniralo.
– Ova priča samo je jedan korak u nizu prema ostvarivanju umrežavanju svih dionika na tržištu rada, a tu su prvenstveno gospodarstvo i obrazovni sustav, rekao je pročelnik karlovačkog Zavoda za zapošljavanje Žarko Vukobrat.
– Čitava je stvar usmjerena na to da bude što manje ljudi na zavodu za zapošljavanje, dodao je Mile Sokolić iz Razvojne agencije Karla.
Nakon provedbe projekta Strategija razvoja ljudskih potencijala Karlovačke županije bit će osvježena, a već ranije osnovano Vijeće za tržište rada osim što će povećati broj članova, trebalo bi biti spremno za apliciranje svojih projekata na strukturne fondove EU-a i svoje projekte aplicirati na Strukturne fondove.
Naglasak se stavlja na partnerstvo s privatnim tvrtkama koje će se pokušati osvjestiti kako jedino zajedničkim naporima mogu dovesti do toga da na tržištu rada postoji zapošljiva radna snaga.