30 godina KUD-a Mostanje u izložbi: Oj, moje selo zove se Mostanje, u njem’ živim ja i moje janje
Izložba u Gradskoj knjižnici otvorena je do 29. rujna
U sklopu tridesetogodišnje obljetnice neprekidnog rada društva KUD „Mostanje“ Karlovac ove je godine postavilo izložbu u Gradskoj knjižnici „Ivan Goran Kovačić“ u Karlovcu pod nazivom „Najlipši smo u ruvu“.
Dio je to velikog projekta kojim su još 2020.godine planirali obilježiti svoj 30.rođendan, međutim sve aktivnosti su reducirane, čak i obustavljene, uslijed pandemije koronavirusa. 
Unatoč ograničenjima, KUD „Mostanje“ nije prestalo s radom.
Pjevačka skupina društva online je održavala probe što je rezultiralo mnogim zanimljivim i kvalitetnim spotovima koje su plasirali na društvene mreže. Velik dio članova iskoristio je ovu prisilnu pauzu za obnovu svojih narodnih nošnji, te su se brojne članice okušale u rekonstruiranju pojedinih dijelova nošnje i to vrlo uspješno.
Planovi nisu jenjavali te konačno po popuštanju prvih mjera članovi se okupljaju te nastavljaju s brojnim projektima – proslava okrugle obljetnice rada, sudjelovanja na smotrama folklora, dorađivanje projekta izdavanja monografije „Mostanje kroz vrijeme i običaje“ te izložba fotografija.
Izložba prikazuje oko 30 fotografija različitih kompleta narodnih nošnji profesionalno uslikanih te brojne primjerke originalnih i rekonstruiranih narodnih nošnji koje su 30 godina vrijedno sakupljali, izrađivali i, najbitnije, sačuvali od zaborava. Prilika je ovo da naša brojna javnost iz „prvog reda“ vidi i opipa ono što je danas gotovo nemoguće i naći, a predstavlja dio našeg identiteta i bogate kulturne baštine.
Izložba je otvorena za sve posjetitelje do 29.rujna 2022.godina u uredovnom radnom vremenu gradske knjižnice.