Rukometaši Karlovca ‘iskopali’ domaću pobjedu protiv Rudara, vratar Loparac u završnici usmjerio susret
Domaći je vratar upisao vrlo bitnu obranu kod 28:27 i omogućio da njegova momčad, pogotkom Domagoja Smojvera početkom posljednje minute, prelomi utakmicu.
Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 5. kola Lige za ostanak u Paket24 Premijer ligi, pobijedili momčad Rudara iz Ruda 29:27 i osvojili dva vrlo vrijedna boda.
U vrlo borbenoj utakmici domaći su odigrali bolje prvo poluvrijeme i stekli prednost od četiri pogotka. Međutim, u nastavku su dopustili gostima da ih sustignu i posljednjih smo petnaest minuta gledali pravu ‘bitku’ na terenu. ‘Rudari’ su opasno prijetili uzimanjem boda, koji bi Karlovčanima silno nedostajao, no u završnici se ‘ukazao’ vratar Matija Loparac, koji je s dvije super vrijedne obrane odveo svoju momčad do pobjede.
Polovicom prvog dijela domaći su se pogotkom Rukavine odvojili na 8:5. Gosti su smanjili na 10:9, ali završnica prvog poluvremena pripala je Karlovčanima, koji su na odmor odnijeli 14:10. Odmah na startu nastavka došli su i do +5 i onda stali u napadu i ostali bez Rukavine, koji se ozlijedio. Gosti su u 41. minuti poravnali na 17:17. S dva brza gola domaći su ponovo otišli na +2 (19:17) i kod 25:23 u 52. minuti imali napad za tri razlike. Nažalost, izgubili su loptu, a ‘rudari’ su potom u 55. minuti poravnali na 25:25. Golom Šalkovića Karlovac je još jednom otišao na +2 dvije minute kasnije, no s brza dva gola gosti su u 58. minuti ponovo došli do egala. Nakon pogotka Capana za minimalno vodstvo, Loparac s druge strane upisuje vrlo bitnu obranu, Domagoj Smojver zabija početkom posljednje minute za 29:27, a Loparac još jednom brani i rješava pitanje pobjednika.
Mateo Crnković: Plan smo ostvarili, išli smo na pobjedu, kao i u svakoj utakmici. Nekad to pođe za rukom, nekad ne. Ali, danas je bilo dobro. Borili smo se od početka do kraja, na kraju dva razlike. Bilo je svega, borbe, dobrih trenutaka, loših, ali pokazali smo da imamo kvalitetu i da možemo igrati u Premijer ligi. Plan je za sada ostvaren, idemo dalje.
Domagoj Smojver sa 7 pogodaka bio je najefikasniji u domaćem sastavu, Rukavina je postigao 6, Capan 4, Mrljak i Dominik Smojver po 3, Čulo i Šalković po 2, a Crnković i Bosiljevac po 1 gol. Loparac je ubilježio 5, a Kajba jednu obranu.
U sljedećem kolu Karlovac gostuje u Zagrebu kod momčadi Dubrave.
(autor: Gordan Tomičić)