Hodočasnicima su se pridružili i mladi uglavnom studenti iz Zagreba koji se kao molitvena zajednica okupljaju pod zaštitom svetog Josipa. Svetom Josipu došli su i hrvatski branitelji.
Ovoga puta vjeru je svjedočio jedan od pristiglih studenata, Hrvoje Brčić. Naime, prije dvije godine nekolicina studenata susrela se na ljetovanju, a druženje su nastavili i na povratku u Zagreb. Okupljali su se kako bi gledali nogomet, a onda odlučili da svaku srijedu nastave druženje u molitvi.
Od tada njih četrnaestorica svaku srijedu idu na svetu misu i molitvu krunice, a svakodnevno po jedan član moli, prikazuje svetu misu i posti na određenu nakanu.
Svetog Josipa odabrali su za svog zaštitnika i zagovornika.