Radio Mrežnica
Podijeli

Vijeće bez kvoruma, sjednica prekinuta

Kvoruma je ‘nestalo’ kada je oporba predvođena SDP-om, točnije osam vijećnika SDP-a, laburista, HSU-a i reformista napustili vijećnicu u trenutku kad je pročelnica za financije Lidija Malović počela obrazlagati razloge izmjena i dopuna gradskog proračuna.

Na sjednici je ostalo 11 vijećnika vladajuće koalicije predvođene HDZ-om te nezavisni Davorin Andrijašević. Za kvorum je trebalo 13 vijećnika.

Predsjedniku Gradskog vijeća Damiru Mandiću nije preostalo drugo nego prekinuti sjednicu.

Nikad ne prihvaćaju naše prijedloge, sada smo iz protesta otišli

– Kada se donosi gradski proračun vladajući zapravo nikada ne prihvate naše prijedloge, a sada kada se donosi rebalans nisu sebi osigurali 13 ruku u našem Gradskom vijeću. Mi smo odlučili napustiti iz protesta sjednicu, ne prisustvovat uopće ovoj točki. Predsjednik Vijeća je odlučio prekinuti sjednicu, rekao je SDP-ov Nikola Badovinac razlog napuštanja sjednice.

Kako doznajemo, vladajućoj koaliciji nedostajala su dvojica vijećnika – Ivica Horvat zbog smrtnog slučaja te Slavko Marinič koji je u bolnici.

Kada će biti nastavak sjednice nije poznato.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više